Iza Łęcka Iza Łęcka 18.11.2019 08:27
Hideo Kojima i Keanu Reeves
3600V

Hideo Kojima o nowej grze: „to coś, czego nigdy nie widziałeś”. Twórca zaskoczy graczy edytorem?

Kojima Productions powinno teraz pracować nad przeniesieniem Death Stranding na PC, ale Hideo Kojima nie zwalnia tempa rozmyślając już nad kolejnym projektem. Japończyk chce ponownie zaskoczyć graczy: teraz wszyscy odbiorcy jego historii staną się jednocześnie widzami oraz twórcami.

Death Stranding jest odkrywane przez kolejnych graczy, ale Hideo Kojima już podejmuje kolejne kroki i planuje. Deweloper wspomina o kolejnej grze - podczas rozmowy z dziennikarzem The Guardian nie omieszkał poruszyć kwestii niezwykle interesującej koncepcji:

„Nie mogę teraz powiedzieć, ale to coś, czego nigdy nie widziałeś. To gra, ale także film... Nie, zaczynam to mówić! Teraz możesz nadawać esport i ludzie mogą to oglądać. Jaki jest następny krok? Twórca przygotowuje grę, ktoś w nią gra, a w przyszłości widzowie też mogą stać się twórcami. Nie mogę powiedzieć nic więcej.”

Kojima zapewni grę, w której nawet widzowie transmisji będą mogli wpływać na rozgrywkę? Już Death Stranding odznacza się nietuzinkowym trybem sieciowym, w którym gracze wpływają na doświadczenie innych odbiorców tytułu, a takie połączenie stanowiłoby kolejny krok rozwijający jego gatunek.

Jak wiemy, pierwsze tytuły posiadają już opcję, w której fani podczas relacji na Mixerze mogą otrzymywać ulepszenia lub mierzyć się z potężniejszymi przeciwnikami za sprawą wyborów podejmowanych przez widzów, ale nowa gra Japończyka może znacząco rozbudować tę funkcję.

Przygotowane doświadczenie to melodia przyszłości, ale Kojima może już wkrótce wspominać o grze budując tym samym hype wśród swoich oddanych wielbicieli - trzeba przyznać, że w podgrzewaniu atmosfery wokół efektów swoich prac, deweloper nie ma sobie równych.

Na naszym serwisie przeczytacie również o Death Stranding:

Źródło: https://www.psu.com/news/whats-next-after-death-stranding-hideo-kojima-drops-some-hints/

Tagi: hideo kojima Kojima Productions playstation 5 ps5