Iza Łęcka Iza Łęcka 26.11.2019 07:00
GTA Online nowa zawartość
2157V

GTA Online otrzyma jeszcze wiele dodatków. Rockstar ma duże plany na rozwój sieciowego GTA 5

Sieciowy tryb z GTA 5 otrzyma jeszcze wiele przeróżnych dodatków. Rockstar, pomimo wydania Red Dead Redemption 2 i pracy nad nowymi produkcjami, nie zamierza zrezygnować ze swojego niezwykle dochodowego interesu. Gracze płacą, deweloperzy więc pracują.

Rockstar ma w planach rozbudowywanie wielu projektów jednocześnie i choć pracuje już nad nowymi grami, GTA Online z GTA 5 i Red Dead Online z Red Dead Redemption 2 mogą liczyć na nieustające wsparcie. Przynajmniej przez najbliższe 12 miesięcy oba sieciowe tryby będą rozbudowywane za sprawą kolejnych dodatków:

„Staramy się posiadać plany na najbliższy rok, ale chcemy mieć dowolność, by móc reagować na wszelkie zmiany. Z tego powodu postanowiliśmy nie informować graczy o całym harmonogramie.”

Wiadomość potwierdził Rob Nelson, jeden z szefów Rockstar, zdradzając, dlaczego firma nigdy nie przedstawiła pełnej listy nadciągających dodatków. Deweloperzy zamiast schematów wolą zaskakiwać graczy i móc reagować na bieżące wydarzenia.

GTA Online w GTA 5 ma świetlaną przyszłość

Studio tak naprawdę nie mogą przestać rozwijać GTA Online. Sieciowy tryb z GTA 5 został uruchomiony w 2013 roku i systematycznie notuje bardzo wysokie zainteresowanie. Rob Nelson przedstawił nawet zaskakującą sytuację – gracze coraz chętniej spędzają wolny czas na serwerach:

„Prawdę mówiąc, gracze mogą być pewni, że mamy mnóstwo nowych pomysłów. Minęło sześć lat, a właśnie osiągnęliśmy rekordową liczbę graczy i jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim, którzy uczestniczą w tej przygodzie.”

Szef Rockstar potwierdził tym samym ostatnie doniesienia, według których GTA Online notuje rekord za rekordem angażując coraz większe grono sympatyków. Zainteresowani chętniej spędzają czas na serwerach i wydają coraz więcej na mikrotransakcje. To napawa spokojem do dalszej pracy oraz rozwijania nowych gier.

GTA 6, wielkie DLC, next-geny a może średniowiecze?

Rockstar najpewniej rozwija już kolejne produkcje i choć nie musi się śpieszyć, to jednak w przyszłości powinniśmy usłyszeć o świeżym projekcie studia. W ostatnich plotkach wciąż przebijają się domniemania o GTA 6 – korporacja ostatnio potwierdziła prace nad next-genowym projektem. Informatorzy wspominają również o zupełnie nowym IP w średniowieczu, ale wciąż brakuje na konkretów od samych włodarzy.

Jak dostrzegają analitycy – Rockstar ma czas. Nawet gdyby deweloperzy kończyli prace nad nowym projektem, to nie muszą wrzucać go na rynek, bo mogłoby to odwrócić uwagę od sieciowego GTA 5, które wciąż generuje olbrzymie zyski. Studio stanie jeszcze przed pewnym problemem: wprowadzenie na rynek GTA 6 musi otrzymać odpowiednią zawartość na start, gdyż w innym wypadku gracze nie będą zainteresowani przeskoczeniem na nowe serwery – w końcu GTA Online jest rozwijane od sześciu lat i od tego czasu sam projekt został znacząco rozbudowany.

Zapoznajcie się z serią plotek o potencjalnie przyszłych projektach Rockstar:

Źródło: https://www.vg247.com/2019/11/25/rockstar-not-done-making-gta-online-content/

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Rockstar North