Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.11.2019 13:08
Project Medieval Rockstar
4187V

Project Medieval. Nowa produkcja Rockstar może rozgrywać się w średniowieczu

Od pewnego czasu pojawiają się pogłoski, że Rockstar może mieć w zanadrzu nie tylko Grand Theft Auto VI, ale również zupełnie nowe IP.

Wg najnowszych plotek Rockstar szykuje obecnie zupełnie nowe IP, z tytułem roboczym "Project Medieval".

Atmosferę wokół tej produkcji podgrzał jakiś czas temu wpis pracującego w Rockstar grafika Pawasa Saxena, który umieścił na Linekdin swoje resume. Deweloper chwali się w nim pracą nad "obiektami zgodnymi ze średniowiecznym stylem architektonicznym", które zostaną wykorzystane w nowej grze Rockstar. Wg najnowszych przecieków w nowym projekcie Rockstar kluczowe znaczenie będzie mieć szermierka oraz honorowe pojedynki przy użyciu białej broni. Nowy projekt miałby zatem stanowić wyraźne odejście od poprzednich tytułów Rockstar, mocno skoncentrowanych na broni palnej.

Bully 2, Project Medieval czy Grand Theft Auto VI?

Pojawiają się również od pewnego czasu pogłoski o tworzeniu Bully 2 i w zasadzie można by dopasować te plotki do gameplayu z drugiej odsłony Bully (bo nie wiemy na ile to "średniowiecze" będzie tu udawane czy przedstawiane np. w formie szkolnego cosplayu).

Wiadomo również, że Rockstar od pewnego czasu rekrutuje deweloperów do tajemniczego, next-genowego projektu z ogromnym, otwartym światem. Z kolei Steven Ogg, odgrywający Trevora w Grand Theft Auto V, sam powiedział w październiku 2019 roku, że Grand Theft Auto VI powinno trafić na rynek "niedługo".

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.gamesradar.com/rockstars-next-game-could-be-the-rumoured-project-medieval-if-the-latest-leaks-are-to-be-believed/

Tagi: gta VI medieval rockstar