Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.09.2019 21:10
GTA 6
5651V

GTA 6 powstaje pod kodową nazwą Project Americas. Rockstar ma rozwijać także Bully 2

Rockstar ma właśnie pracować na dwoma dużymi projektami, które mają trafić do wielu graczy na dwóch generacjach. Studio jest podobno podzielone i duża część zespołu rozwija już GTA 6, jednak wciąż ważnym projektem dla korporacji jest podobno Bully 2. Aktualnie mają trwać prace nad dwoma wersjami szkolnej przygody.

Rockstar wciąż nie zapowiada oczekiwanego przez wielu Red Dead Redemption 2 na PC, ale korporacja ma także pracować na dwoma zupełnie nowymi projektami. Zdaniem najnowszych plotek – studio ma jednocześnie rozwijać GTA 6 oraz Bully 2.

Informator opiera swoją wiedzę na kontaktach z Rockstar India – zespół miał latem 2018 roku otrzymać pierwsze zlecenie dotyczące GTA 6. To właśnie w tym okresie rozpoczęły się faktyczne prace nad nowym Grand Theft Auto, więc nie powinniśmy liczyć na rychłą premierę i gra trafi już wyłącznie na nową generację. Należy jednocześnie zaznaczyć, że rozwój koncepcji został zapoczątkowany w 2013 roku, a pierwsze do projektu w czerwcu 2015 roku.

GTA 6 - więcej, lepiej z piorunami?

GTA 6 powstaje podobno pod kodową nazwą „Project Americas” i oczywiście główne prace są prowadzone przez Rockstar North – zespół z Indii zajmuje się wyłącznie pewnymi elementami oczekiwanego projektu.

Produkcja otrzyma podobno większą mapę od tej z GTA 5 – twórcy zaprowadzą graczy do Vice City, ale także trafimy na bagna, wysepki, dużą wyspę oraz między innymi Liberty City... W tym ostatnim wypadku nie otrzymamy podobno pełnej eksploracji, bo miejscówka zostanie odtworzona na potrzeby misji. Wydarzenia mają zostać rozbite w czasie, więc lokacje będą ewoluować (dynamiczne zmiany budynków) a rozgrywka choć ma przypominać ostatnie Grand Theft Auto, to jednak otrzyma „wiele zauważalnych zmian”.

Jednym z ważniejszych elementów GTA 6 będzie system dynamicznej pogody, przez który gracz może nawet zostać trafiony piorunem, natrafi na powódź lub huragan. Twórcy podobno znacząco rozbudowują ten element, a sama fabuła zakończy się w zależności od decyzji podjętych przez graczy.

Bully 2 x2?

Rockstar India nie jest zaangażowane w główne prace nad GTA 6, ponieważ deweloperzy pracują podobno nad Bully 2. Gra ma być rozwijana w dwóch wersjach – pierwszej dla PlayStation 4 i Xboksa One, drugiej dla PlayStation 5, Xboksa Scarlett oraz PC. Edycja na potężniejsze urządzenia ma zawierać wsparcie ray tracingu i będzie to podobno test dla nowego GTA. Jeśli faktycznie tak wyglądają plany Rockstar, to Bully 2 powinno zostać zapowiedziane w przeciągu najbliższych miesięcy.

Warto spojrzeć:

Źródło: https://www.reddit.com/r/GTA6/comments/daek5q/some_reliable_info_from_my_source_at_rockstar/

Tagi: bully 2 Grand Theft Auto GTA 6 Rockstar