Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.11.2019 19:11
GTA 6 next-geny
10322V

GTA 6 potrzebuje magika? Rockstar ma rozwijać następce GTA 5 na PS5 i Xbox Scarlett

GTA 6 nadal nie zostało oficjalnie zapowiedziane, ale raczej Rockstar nigdy nie zrezygnuje z kury znoszącej złote jaja. Twórcy oficjalnie pracują nad next-genową produkcją, która pozwoli graczom wkroczyć do wielkiego, otwartego świata.

GTA 5 to fenomen i zarazem największy sukces w historii Rockstar. Deweloperzy nie mogą myśleć o porzuceniu marki, która nadal notuje obłędne wyniki – gracze wciąż chętnie sięgają po tytuł lub inwestują ogromne pieniądze w GTA Online.

GTA 6 już na next-geny

Dzisiaj możemy potwierdzić, że firma pracuje już nad next-genową grą w otwartym świecie – takie informacje pojawiają się w najnowszym ogłoszeniu o pracę. Twórcy nie mówią wprost, że pracują nad GTA 6, ale Take-Two raczej nie pozwoli porzucić IP na kilka lat.

„Poszukujemy doświadczonego, utalentowanego inżyniera, który pomoże nam w tworzeniu zaawansowanych systemów animacji dla dużych gier w otwartych światach, które są oparte na bohaterach. Jesteśmy globalnym zespołem programistów i badaczy, którzy współpracują przy przesuwaniu granic animacji postaci na sprzęcie następnej generacji.”

Teraz pozostaje tylko czekać na konkretną prezentację tytułu, ale oczywiście trudno przewidzieć, kiedy to nastąpi. Według niektórych informatorów – Rockstar oraz Take-Two chcą jak najszybciej wydać GTA 6 na next-geny, by móc przyciągnąć wszystkich zainteresowanych do kolejnej piaskownicy.

A jak nie GTA 6 to...?

W Sieci nie brakuje opinii, według których Rockstar mogło odstawić serię Grand Theft Auto, by skupić się na mitycznym Bully 2 lub/i nowej części L.A. Noire. Trudno w sumie uwierzyć w tę teorie, ponieważ studio musi liczyć się z tym, że po premierze PS5 i Xbox Scarlett duża część graczy przeskoczy na next-geny. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaoferować przygodę gangsterów na kolejnym sprzęcie.

Jedno jest pewne – Rockstar oficjalnie dłubie już nad projektem dla nowej generacji i choć było to pewne, to możemy teraz zacierać rączki i szykować się na kolejnego kolosa.

Dla ciekawskich, zobaczcie zwiastun GTA 5, który został opublikowany w listopadzie 2011 roku...

Na naszej stronie przeczytacie kilka informacji o GTA 6:

Źródło: https://www.psu.com/news/rockstar-job-ad-reveals-its-working-on-open-world-character-based-games-for-next-gen/

Tagi: Grand Theft Auto Grand Theft Auto 6 Grand Theft Auto VI GTA 6 rockstar Rockstar Games