Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.11.2019 00:01
PS5 cena data premiery
21542V

PS5 z ceną i datą premiery. Informator zdradza szczegóły debiutu

PS5 w ostatnich dniach rozgrzewa graczy na całym świecie, więc w temacie konsoli postanowił wypowiedzieć się jeden z informatorów. Gracz w swoim czasie potwierdził opóźnienie premiery The Last of Us 2, a teraz zdradza cenę i datę premiery PS5.

PS5 to zdecydowanie najgłośniejszy temat ostatnich dni. W Sieci wylądowały szczegóły pada do PS5, mogliśmy spojrzeć na wymienne dyski do PlayStation 5 i choć nadal nie możemy liczyć na konkretne informacje od japońskiej korporacji, to jednak zdjęcia patentów oraz przedstawione w nich szczegóły są dość jednoznaczne.

PS5: cena i data premiery

Sytuację w pewien sposób postanowił wykorzystać informator o pseudonimie PSErebus, który od kilku dni zapowiadał, że chce podzielić się ze społecznością PlayStation ważną wiadomością. Jego zdaniem: data premiery PS5 to 20 listopada 2020 roku. Brzmi to sensownie? Jak wiadomo Sony ma zapewnić konsolę pod koniec przyszłego roku, a listopad wydaje się naprawdę sensownym momentem dla nowej platformy.

PSErebus jest również przekonany, że cena PS5 to 499 dolarów (około 1935 zł). Jeśli weźmiemy bezpośredni przelicznik 1 dolar = 1 euro, to cena PS5 w Polsce powinna wynieść około 2140 zł. Jeśli dobrze pamiętam, PS4 mogliśmy nabyć za około 1800 zł w dniu premiery.

Nie jest to wygórowana kwota na urządzenie, które ma zapewnić znacznie większą moc od PlayStation 4 i co ważne – PS5 zostanie zbudowane na nowoczesnych podzespołach, więc deweloperzy od dnia debiutu nie powinni narzekać na brak mocy.

PS5 w cenie Xbox Scarlett?

PSErebus wspomniał także o konsoli Microsoftu. Jego zdaniem cena Xbox Scarlett również wyniesie 499 dolarów. Sprzęt korporacji z Redmond będzie dostępny także pod koniec przyszłego roku, ale oczywiście na szczegóły musimy wciąż zaczekać.

PS4 Death Stranding DS4

PlayStation 5 coraz bliżej

Muszę na pewno podkreślić, że nie jest to wiadomość od Sony. PSErebus jako jeden z pierwszych informował o zmianie daty premiery The Last of Us 2, jednak trudno powiedzieć, czy także tym razem informator nie zawiedzie. Mimo wszystko 20 listopad w cenie 2200 zł? Brzmi to naprawdę dobrze.

Według wcześniejszych informacji, choć koszty wyprodukowania PS5 mają być spore, to jednak Sony chce ponownie dopłacać do każdej konsoli czerpiąc zyski z akcesoriów oraz gier. Podobną strategię widzieliśmy już w przypadku poprzednich generacji.

Firma może dodatkowo zmniejszyć cenę przez wprowadzenie wymiennych dysków SSD – to ten element ma być najdroższym składnikiem PS5, więc firma może w pewien sposób zrzucić część odpowiedzialności na klientów. W dniu premiery kupimy „podstawkę”, którą sobie w późniejszym terminie rozbudujemy.

Prezentacja PS5 pod koniec roku, a może na początku przyszłego?

Sony zdradziło już wiele informacji o PS5, jednak wciąż brakuje nam pełnego pokazu konsoli z oficjalną ceną oraz datą premiery. Według niektórych przecieków PlayStation 5 będzie gwiazdą tegorocznego PlayStation Experience (grudzień), kolejni wspominają o wydarzeniu zatytułowanym PlayStation Metting (styczeń/luty), a pewnie nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, gdy sprzęt zostanie pokazany dopiero na E3 2020 (czerwiec).

Jeśli wiadomość zostanie potwierdzona... Kupicie PS5 w dniu premiery za 2100-2200 zł?

Na naszej stronie znajdziecie ciekawe informacje dotyczące next-genów:

Źródło: Twitter

Tagi: playstation 5 cena playstation 5 data premiery ps5 ps5 cena ps5 data premiery sony