Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.11.2019 10:39
Star Wars
2164V

Star Wars 9. Wzruszający materiał wideo przypomina o fenomenie Gwiezdnych Wojen

Po znakomitej reklamie telewizyjnej "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" doczekaliśmy się kolejnego - jeszcze ciekawszego materiału wideo od Disneya.

Akcja promocyjna "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" wchodzi już w ostatnią fazę przed premierą. 

Tym razem Disney i Lucasfilm przypominają nam, jak ogromnym fenomenem jest marka "Star Wars" na całym świecie. "Gwiezdne Wojny" to oczywiście nie tylko filmy, ale również cały przemysł książkowo-komiksowo-zabawkowy, warty miliardy dolarów. Przy okazji w materiale wideo pojawia się wspomnienie o zmarłej w grudniu 2016 roku Carrie Fisher.

W materiale wideo "Special Look" zebrano w jednym miejscu nawiązania popkulturowe do "Gwiezdnych Wojen" - aluzje i inspiracje dziełem Lucasfilm pojawiały się w wielu animowanych serialach, filmach fabularnych, grach i innych dziełach.

Inną sprawą jest oczywiście jakość nowej trylogii Star Wars. Wiele osób twierdzi, że to najsłabsze odsłony gwiezdnej sagi. Na szczęście serial "The Mandalorian" jest jakby reakcją na tę krytykę - pierwsze 3 odcinki serialu platformy Disney+ okazały się zaskakująco mocne i zebrały doskonałe oceny w recenzjach.

Warto sprawdzić:

Tagi: film gwiezdne wojny kino star wars