Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.11.2019 14:41
PlayStation v Xbox
2396V

PS5 ma być aktualnie bardziej wydajny od Xbox Scarlett

Jednym z najważniejszych tematów nowej generacji jest wydajność. PS5 oraz Xbox Scarlett mają zapewnić moc, która pozwoli deweloperom przygotowywać rozbudowane i piękne gry. Nikt na starcie nie chce być w tej kwestii stratny, ale według najnowszych informacji – przynajmniej aktualnie to konsola Sony ma oferować lepsze możliwości.

W przyszłym roku będziemy świadkami bardzo interesującego starcia. Sony oraz Microsoft mają wrzucić swoje nowe konsole na rynek pod koniec 2020 roku, więc w kolejnych miesiącach poznamy wszystkie szczegóły obu platform.

PS5 wydajniejszy od Xbox Scarlett?

Nikt w tej rywalizacji nie chce być od początku na gorszej pozycji, więc dopracowanie urządzenia i zapewnienie odpowiednich podzespołów jest niezwykle ważne. Sytuacja jest bardzo interesująca, ponieważ według najnowszych przecieków – Sony przynajmniej aktualnie ma oferować bardziej wydajną platformę.

O potencjale obu urządzeń wypowiedział się Kleegamefan – informator w ostatnich tygodniach często zabiera głos w sprawie next-genów. Jego zdaniem obecnie to właśnie PS5 ma oferować większą wydajność w grach.

Swoje informacje Kleegamefan opiera na możliwościach devkitów i jednocześnie podkreśla: wszystko może się jeszcze zmienić, jednak wygląda na to, że w tej chwili to właśnie Sony ma oferować bardziej rozwiniętą platformę:

„W tej chwili wydajność w grach jest lepsza na PS5. Sądzę, że jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że sprzęt i oprogramowanie do tworzenia na PS5 znajduje się na bardziej zaawansowanym etapie. Oczekuję, że Scarlett zniweluje te lukę, gdy tylko zostaną dostarczone bardziej rozwinięte zestawy i oprogramowanie.”

Jednocześnie Kleegamefan podkreślił, że temat oprogramowania to specjalność Microsoftu, więc firma może jeszcze dostarczyć nowe narzędzia, które pozwolą lepiej działać na Xbox Scarlett – nawet jeśli pod względem podzespołów to PS5 zaoferuje lepszą jakość.

PS5 i Xbox Scarlett pod koniec roku

Słowa informatora są interesujące, jednak musimy pamiętać, że opierają się na devkitach – nie na ostatecznych wersjach konsol. Wszystko może się jeszcze zmienić, a nie możemy zapomnieć, że w Phil Spencer podkreślił w jednym z wywiadów, że firma nie popełni błędów z aktualnej generacji.

Zaoferowanie odpowiedniej mocy przy rozbudowanych narzędziach oraz funkcjach i zadbanie o przyzwoitą cenę – nad tymi elementami pewnie teraz rozmyślają specjaliści z Sony oraz Microsoftu. Korporacje muszą przewidzieć ruch konkurencji, a jednocześnie zadbać o swoją maszynę. Przed nami ciekawe 12 miesięcy.

PS4 XOne Kontrolery

Warto również spojrzeć:

Źródło: https://wccftech.com/playstation-5-ahead-of-xbox-scarlett-performance/

Tagi: playstation 5 ps5 xbox scarlett xscarlett