Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.11.2019 15:11
PS5 dema
1996V

PS5 z nową funkcją. Gracze będą tworzyć wersje demonstracyjne i mini-gry

Na aktualnej generacji deweloperzy i wydawcy zaniedbali temat wersji demonstracyjnych, a w zasadzie na początku PS4 i XOne dema był czymś wyjątkowym. Sytuację może zmienić PS5, ponieważ Sony chce zapewnić graczom pełną kontrolę nad tworzeniem wycinków gier.

Po premierze PlayStation 4 i Xboksa One wielu graczy narzekało na brak wersji demonstracyjnych. W zasadzie do pewnego momentu pojawienie się demek było głośno komentowane, a niektóre wycinki były nawet chwalone w mediach. Sytuacja może zmienić się na przyszłej generacji.

PS5 pozwoli na tworzenie wersji demo?

Sony opatentowało nową technologię, która na papierze wygląda jak edytor materiałów wideo, ale zamiast wycinać fragmentów filmów – gracze otrzymają możliwość „wyciągania” części gry. Następnie sprawdzony kawałek możemy wysłać do znajomego, który sprawdzi nową pozycję.

Koncepcja zakłada, że klienci PlayStation będą nie tylko tworzyć „demka”, ale za pomocą edytora zajmą się przygotowaniem specjalnych „mini-gier”, z którymi następnie zmierzą się ich znajomi. Twórca-gracz może nawet wpływać na demko-produkcję i dodawać do niej specjalne komunikaty lub obrazy, by za ich pomocą odezwać się do odbiorców.

Na końcu dema pojawi się nawet opcja odesłania znajomego do PlayStation Store, gdzie zainteresowany kupi pełną wersję tytułu.

PS5 z nową funkcją. Gracze będą tworzyć wersje demonstracyjne i mini-gry 3

PS5 z nową funkcją. Gracze będą tworzyć wersje demonstracyjne i mini-gry 2

PS5 z tworzeniem mini-gier

Funkcja może w ciekawy sposób stworzyć nową relację w społecznościach, których członkowie będą zachęcać znajomych do walki z wybranymi przeciwnikami – nie trudno wyobrazić sobie fragment skupiony na starciach z bossami.

Możemy mieć pewność, że deweloperzy otrzymają pewne narzędzia, które pozwolą im odpowiednio reagować i blokować funkcję – tak jak teraz w przypadku zgrywania materiałów wideo – ale mimo wszystko trzeba przyznać, że opcja ma ciekawy potencjał.

Należy zaznaczyć, że przedstawiony patent został bardzo szczegółowo opisany i zaprezentowany na kilku materiałach – wyraźnie widać, że nie jest to wyłącznie pomysł, a jest duża szansa, że w ostateczności funkcja faktycznie trafi na PS5.

Sony może za pomocą „tworzenia demek i mini gier” oraz „natychmiastowej rozgrywki” zachęcać graczy do PS5. W przypadku PS4 firma skupiała się na promowaniu między innymi Share-Play oraz gry zdalnej.

PS5 z nową funkcją. Gracze będą tworzyć wersje demonstracyjne i mini-gry 1

Na naszej stronie znajdziecie ciekawe informacje dotyczące next-genów:

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/68828/playstation-game-demos-coming-back-sonys-ambitious-new-plan/index.html

Tagi: demo PlayStation 5 PS5 wersja demonstracyjna