Iza Łęcka Iza Łęcka 21.11.2019 11:57
Sony TOIO
4823V

PS5 jednak bez PlayStation Cartridge. Sony rozbudowuje TOIO

Od kilku dni redakcje z całego świata informowały o znalezisku redakcji Letsgodigital doszukując się nowości względem nadchodzącego PS5. Sony jednak postanowiło zareagować. Korporacja ponownie zaktualizowała patent – najnowszy materiał wideo pokazuje faktyczne zastosowanie przenośnego dysku.

Redakcja Letsgodigital od kilku dni przedstawiała szczegóły patentu Sony, który pod względem budowy przypomina kartridż. Korporacja małymi krokami udzielała więcej informacji, dodając zdjęcia oraz szczegóły, które pasowały do koncepcji wymiennych dysków dla PS5. W branży aż kipiało i nie brakowało komentarzy odnośnie poczynań japońskiej korporacji.

Najwidoczniej te liczne wiadomości pojawiające się na całym świecie skłoniły Sony do reakcji. Do patentu został dodany materiał wideo, który jednoznacznie przeczy wszelkim spekulacjom – urządzenie będzie współpracować z platformą Sony TOIO.

Letsgodigital zaznacza, że początkowo PlayStation Cartridge nie mogło pasować do system Sony TOIO:

"W momencie naszej pierwszej publikacji byliśmy już świadomi istnienia Sony TOIO. Zbadaliśmy również, czy jest to wkładka do tego konkretnego systemu gier. Jak się jednak okazuje, w obiegu znajdują się dwie wersje TOIO."

Nie mogliśmy wcześniej połączyć kartridży z Sony TOIO, gdyż dopiero teraz został opublikowany materiał, który pokazuje nową wersję sprzętu – jest to model konsumencki. Poprzednio korporacja prezentowała edycję crowdfundingową, która korzystała z innego rozwiązania.

„Praca dziennikarska pozostaje pracą ludzką, niestety czasami towarzyszy jej popełnianie błędów. Chociaż LetsGoDigital zawsze przeprowadza dokładne badania przed opublikowaniem patentu, nie byliśmy w stanie zidentyfikować tych informacji w odpowiednim czasie, za co przepraszamy.”

Bazując na przedstawionych przez LetsGoDigital informacjach i publikowanych materiałach, które pasowały do wskazanej teorii, niejednokrotnie na łamach naszego portalu zamieszczaliśmy doniesienia w temacie PlayStation Cartridge. Jako serwis pragnący dostarczyć Wam wszelkich informacji, podobnie jak wiele portali na świecie, przez kilka dni żyliśmy tymi wiadomościami i oczekiwaliśmy co planuje Sony. Jak się jednak okazało - japońska korporacja ponownie nas zaskoczyła.

Poniżej możecie zobaczyć materiał wideo prezentujący ostateczną wersję Sony TOIO.

Zwróćcie uwagę na obudowę Sony TOIO – teraz japońska korporacja będzie promować ten drugi model, w którym znajduje się już miejsce na kartridż:

Sony TOIO - stary i nowy 2

Sony TOIO - stary i nowy 1

Warto również spojrzeć:

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/sony-cartridge-ps5-console/

Tagi: playstation 5 ps5 Sony Sony TOIO