Iza Łęcka Iza Łęcka 19.11.2019 11:21
Game Show Network
1176V

Sony kupiło Game Show Network za 500 mln dolarów

Sony dopięło swego i przejęło kolejny pakiet Game Show Network zyskując tym samym 100% udziałów. Korporacja może teraz samodzielnie decydować o przyszłości kanału telewizyjnego i tworzyć ramówkę prezentując swoje produkcje.

Sony Pictures Entertainment potwierdziło zainwestowanie ponad 500 mln dolarów i wykupienie 42% udziałów za ostatni pakiet udziałów Game Show Network. Dotychczas firma musiała współpracować z AT&T.

Japońska korporacja wydała 380 mln dolarów za udziały oraz około 130 mln dolarów na wypłacenie dywidendy. Teraz Sony jest 100% udziałowcem Game Show Network i może dalej rozwijać kanał decydując o jego dalszych losach.

Mark Feldman będzie nadal pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego kanału, jednak prezes Sony Pictures Television, Mike Hopkins, w wypowiedzi podkreślił, że wystosowany krok był potrzebny, by móc w pełni rozwijać Game Show Network.

Decyzja jest bardzo interesująca w kontekście zamknięcia PlayStation Vue – jak wiadomo, Sony zrezygnowało z prowadzenia płatnej telewizji przez PlayStation, ale najwidoczniej korporacja nie rezygnuje z tej rozgrywki. Wkrótce możemy poznać kolejne losy Game Show Network. Obecnie w ramówce kanału znajdują się przeróżne programy rozrywkowe, teleturnieje, w tym również turnieje pokerowe, które są dostępne dla 79 milionów gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych od 2016 roku.

Na Game Show Network zobaczycie między innymi... Familiadę! ;)

Na naszej stronie znajdziecie ciekawe informacje dotyczące next-genów:

 

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/news/sony-buys-at-t-stake-game-show-network-1255900?

Tagi: Game Show Network sony sony pictures Sony Pictures Entertainment