Iza Łęcka Iza Łęcka 19.11.2019 21:42
PS5 PlayStation Cartridge
5850V

PS5 i wymienne SSD PlayStation Cartridge potwierdzone przez Sony

Jeszcze kilka dni temu nieliczni wierzyli w możliwość wymiennych SSD do PS5, a tymczasem Sony Interactive Entertainment Japan ponownie zaktualizowało przygotowany patent i potwierdziło – urządzenie pozwoli przenosić dane pomiędzy konsolami. PlayStation Cartridge powinno zostać ujawnione wraz z pokazem PlayStation 5.

Od ponad tygodnia pojawiają się kolejne informacje o wymiennych dyskach SSD zatytułowanych PlayStation Cartridge. Sony najwidoczniej wciąż pracuje nad technologią, której patent został po raz kolejny zaktualizowany. Korporacja potwierdziła, że urządzenie jest przeznaczone do konsoli.

PS5 z wymiennymi SSD

Na początku pojawiły się same dyskietki, później poznaliśmy intrygującą teorię, następnie Sony dodało do zdjęć piny, a najnowsza aktualizacja patentu bezpośrednio odwołuje się do konsoli do gier:

„Jest to nośnik zapisu, na którym można nagrywać różne dane, takie jak postać, obraz, animacja, dźwięk czy program. Poprzez umieszczenie w otworze konsoli do gier i łącząc się z końcówką, za pomocą której dostarczono wiele pinów tego cartridge'a, można odczytać różne dane zapisane na tym cartridge'u.”

Informacje kolejny raz znalazła ekipa Letsgodigital, która z samego rana podzieliła się z naszą redakcją szczegółami – jeszcze raz dziękujemy! Należy podkreślić, że w patencie nie znajduje się słowo „PS5” lub „PlayStation 5”, ale japońska korporacja skupia się wyłącznie na next-genie i trudno nawet oczekiwać, by firma opracowywała dodatkową konsolę na kilka miesięcy przed jednym ze swoich najważniejszych urządzeń.

PS5 SSD cartridge 2

PlayStation 5 pozwoli dobrać dysk

Możemy podejrzewać, że w dniu prezentacji PS5 zostaną pokazane również wymienne PlayStation Cartridge, które pozwolą sprytnie rozbudować dysk konsoli. Tym samym gracze otrzymają szansę zapisywania dodatkowych gier na urządzeniu – w patencie pojawia się informacja o przechowywaniu danych, które następnie będą odczytywane przez konsolę.

Teraz pozostaje jedno pytanie, które będzie kluczowe dla wszystkich graczy – jaka jest cena owego rozwiązania? Nadal nie znamy ostatecznej kwoty PS5, jednak przygotowanie wymiennych SSD w formie PlayStation Cartridge może znacząco obniżyć cenę wyjściową urządzenia. W Sieci nie brakuje wyliczeń, według których to właśnie nowoczesny SSD przygotowany specjalnie na życzenie Sony ma być jednym z najdroższych elementów konsoli.

Japońska korporacja może tym samym zapewnić PS5 przykładowo z 1TB/2TB SSD w zestawie, a następnie gracze w obliczu coraz to większej biblioteki next-genowych tytułów, otrzymają szansę kupienia chociażby 5TB SSD PlayStation Cartridge.

Sytuacja jest jednak prosta do przewidzenia – nie będzie to tani sprzęt. Historia nauczyła już graczy, że podobne rozwiązania nigdy nie należą do najtańszych.

Co sądzicie o koncepcji wymiennych SSD PlayStation Cartridge w PS5? Polecamy także sprawdzić wczorajsze odkrycie prezentujące kontroler do PS5.

PS5 i wymienne SSD PlayStation Cartridge 2

Na naszej stronie znajdziecie ciekawe informacje dotyczące next-genów:

Źródło: nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/sony-playstation-5-ssd-opslagmedium/

Tagi: playstation 5 ps5 sony ssd wymienne SSD wymienne SSD PS5