Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.11.2019 11:40
Amy Hennig nowe studio
863V

Amy Hennig z nowym studiem. Autorka Uncharted poprowadzi świeżo uformowany zespół

Amy Hennig już w marcu zapowiadała, że "obecny model AAA jest nie do utrzymania". Okazuje się, że autorka scenariuszy m.in. do serii Uncharted chce faktycznie znaleźć dla niego alternatywę - w bardzo konkretny sposób.

Amy Hennig krytykowała na początku tego roku wielkie projekty AAA, ogromne zespoły pracowników i wyniszczający crunch. Jak łatwo się domyślić autorce nie po drodze z gigantycznymi wydawcami i zespołami. Sławna deweloperka, odpowiedzialna m.in. za markę Uncharted (dyrektor kreatywna serii) i Soul Reaver/Legacy of Kain, zakłada własne studio, które ma "kształtować przyszłość medium interaktywnego".

Hennig przyłączyła się do Skydance Media, korporacji odpowiedzialnej za takie filmy jak "Terminator: Mroczne przeznaczenie" i "Gemini Man". Autorka będzie kierować w ramach Skydance małym, świeżo uformowanym zespołem, działając m.in. z Julianem Beakiem, z którym wcześniej pracowała w Electronic Arts.

"Jestem zachwycona, że przyłączam się do kreatywnego zespołu Skydance, by rozwijać nowe horyzonty interaktywnego opowiadania historii!" - napisała Amy Hennig.

Hennig zaznaczyła, że nie wiadomo jeszcze, jaki będzie pierwszy projekt studia formowanego w ramach Skydance Media. Na pewno kobieta ma działać przede wszystkim jako autorka opowieści/scenariuszy. Studio ma mieć niewielkie rozmiary i być skupione na raczej małych projektach.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-11-19-amy-hennig-joins-skydance-media

Tagi: amy hennig uncharted