Tytus Stobiński Tytus Stobiński 24.10.2019 16:40
Jade Raymond
857V

Google powołuje nowe studia First Party i zamierza regularnie wspierać nową platformę

Google Stadia szykuje się do wylądowania na rynku, a w związku z tym otrzymujemy kolejne zapewnienia, że gracze otrzymają wszystko o czym marzą.

Pamiętacie Jade Raymond, która przez dłuższy czas pozostawała twarzą Ubisoft oraz marki Assassin's Creed? Obecnie pracodawcą kanadyjki jest Google, gdzie objęła posadę wiceprezesa oraz szefa Stadia Games. Podczas wywiadu udzielonego redakcji portalu gameindustry.biz opowiedziała nieco o strategii dla nadchodzącej usługi.

Plany o których mówiła Raymond brzmią bardzo ambitnie. Amerykański gigant chce bowiem stworzyć kilka wewnętrznych studiów First Party oraz oddział zajmujący się wydawnictwem. Google nie podchodzi więc do sprawy na skróty i wydaje się wręcz być przekonane o skuteczności, jaką przyniosą wspomniane działania.

Moją rolą, jako szefa Stadia Games & Entertainment jest budowanie ekskluzywnej zawartości dla Google Stadia. Plany obejmują stworzenie kilku wewnętrznych studiów First Party oraz organizacji wydawniczej, która dostarczy gry od developerów indie oraz zewnętrznych producentów. 

Pierwsze studio rozpocznie swoją działalność w Montrealu, rodzinnym mieście Jade. Zostaliśmy o tym dziś poinformowani. 

Jestem zdania, że dla gier First Party bardzo ważną kwestią jest fakt, że nie są one dostępne na żadną inną platformę.  Uważam, że jest to bardzo ekscytujące i dlatego też tworzymy nowe oddziały.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Sądzicie, że Stadia rzeczywiście dostarczy nam oryginalne i ekskluzywne gry, które skuszą graczy na całym świecie? Wielki test dla Google rozpocznie się już 19 listopada.

Więcej na ten temat do przeczytania na naszym portalu:

Tagi: google google stadia Jade Raymond