Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.10.2019 19:28
Google Stadia Edycja Premierowa
1114V

Google Stadia nie trafi na premierę do wszystkich klientów. Google nie zadbało o sprzęt

Google nie poradziło sobie z kolejnym podstawowym problemem związanym z premierą Google Stadii. Firma zebrała sporo zamówień przedpremierowych, ale nawet jeśli kupiliście sprzęt, to nie macie pewności, że otrzymacie go w dniu premiery.

Google Stadia trafiło do sprzedaży kilka tygodni temu i choć platforma będzie w listopadzie dostępna wyłącznie w wybranych krajach, to nawet w tej sytuacji korporacja zaniedbała sprawę z produkcją.

Google sprzedawało zestaw „premierowy” (czarny pad) i choć chętnie zbierano zamówienia przedpremierowe, to jednak firma nie zadbała o wyprodukowanie odpowiedniej liczby zestawów. Jeśli zamówiliście Google Stadia za 130 dolarów, to nie macie pewności, że sprawdzicie zabawę w dniu premiery.

Edycja Założyciela i Edycja Premierowa jak same nazwy wskazują – powinny trafić do użytkowników w dniu debiutu – jednak Google zaznacza, że opóźnienie w dostarczeniu pakietów ma wynieść około dwa tygodnie...

Braki w dostępności to kolejna wpadka Google Stadii – jak wiadomo urządzenie w dniu premiery nie zapewni bezprzewodowej rozgrywki. Gracze będą zmuszeni podłączyć kontroler za pomocą kabla USB-C – w dniu premiery wolność poczują wyłącznie posiadacze Chromecast Ultra.

Więcej na temat Google Stadii przeczytacie na naszym portalu:

Źródło: https://gamingbolt.com/google-stadia-preorders-wont-all-ship-for-launch

Tagi: google google stadia problem