Days Gone 2 na PS5? Studio chce rozwijać świat i ma wielkie plany

Gry
2749V
Days Gone 2 na PS5? Studio chce rozwijać świat i ma wielkie plany
Wojciech Gruszczyk | 15.11.2019, 20:34

SIE Bend Studio nadal nie potwierdziło Days Gone 2, jednak najnowsza wypowiedź Christophera Reese'a będzie dla wielu jednoznaczna. Twórcy mają wielkie plany na rozwój gry i chętnie zajmą się znaczącą rozbudową stworzonego świata.

Days Gone trafiło na rynek w kwietniu 2019 roku i produkcja zaprosiła graczy do wielkiego świata przepełnionego krwiożerczymi bestiami. Tytuł od premiery borykał się z licznymi problemami, więc aktualna średnia ocen wynosi 71%, ale deweloperzy od tego czasu znacząco rozwinęli i poprawili grę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja pomimo mieszanych ocen zdobyła dzisiaj dwie nagrody podczas Golden Joystick Awards 2019: „Najlepsza gra PlayStation” i „Najlepsza narracja”. Statuetki odbierał osobiście Christopher Reese, który znalazł czas, by porozmawiać z dziennikarzami redakcji Gamesradar. Kierownik studia i współtwórca serii Syphon Filter został zapytany o plany dotyczące tego IP i przedstawiciel SIE Bend Studio zaznaczył: zdobycie nagród jest wielką zachętą do kontynuowania działalności w uniwersum Days Gone:

„O tak, to z pewnością nasza pasja [rozwianie uniwersum Days Gone – red.] i to jest to, co zawsze chcieliśmy zrobić. Jest to świat, w który chcemy tchnąć więcej życia i odkrywać wiele różnych dróg. Więc kto wie, zobaczymy.”

Reese podkreślił, że zdobyte nagrody to wielkie uznanie dla jego studia, które przeszło długę drogą. Teraz deweloperzy mogą patrzeć, jak fani wracają i cieszą się stworzonym światem.

Redakcja Gamesradar podkreśla, że SIE Bend Studio pracuje nad tajnym tytułem, który aktualnie znajduje się w pre-produkcji. Nie możemy potwierdzić powstania Days Gone 2, ale bardzo pozytywne słowa przedstawiciela studia mogą być jednoznaczną zajawką.

Zagralibyście w Days Gone 2 na PS5?

Czekacie na PS5? Sprawdźcie te informacje: 

Źródło: https://www.gamesradar.com/days-gone-2-sequel-tease/

Komentarze (70)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper