Iza Łęcka Iza Łęcka 11.11.2019 12:41
Wiedźmin Netflix
1289V

Wiedźmin 2 od Netflix nie może czekać. Prace nad drugim sezonem ruszą zaskakująco szybko

Aktorzy zaangażowani w „Wiedźmina” od Netflix podobno już wkrótce muszą stawić się na plan. Platforma idzie za ciosem i szykuje się do rozpoczęcia prac nad drugim sezonem - następne zdjęcia mają ruszyć już w przeciągu kilkunastu najbliższych dni.

20 grudnia widzowie na gorąco będą mogli zapoznać się z pierwszym sezonem „Wiedźmina”, tymczasem aktorzy już na dobre rozgoszczą się na na planie zdjęciowym, nagrywając pierwsze sceny do drugiej historii. Zgodnie z najnowszymi przeciekami – kolejne prace nad 2 sezonem rozpoczną się pod koniec listopada.

Wiadomość opublikował jeden ze specjalistów zaangażowanych w przygotowanie rekwizytów. Dziennikarze Redanian Intelligence nie chcą zdradzać jego tożsamości, by pracownik nie musiał zmierzyć się najpewniej z milionowym odszkodowaniem za złamanie umowy o poufności. Na początku wszelkich realizacji rozpocznie się pre-produkcja, która jednak nie powinna zająć długo – w końcu cała ekipa niedawno zakończyła prace nad pierwszym sezonem – a następnie Henry Cavill ponownie wcieli się w Geralta.

Wiedźmin 2 Netflix serial

Redanian Intelligence zwraca uwagę również na fakt, że wspomniany informator miał dotychczas okazję współpracować głównie z brytyjskim Shepperton Studios – ma to sugerować zmianę umiejscowienia wydarzeń. Według wcześniejszych plotek, aktorzy tym razem nie trafią na Węgry, a większość scen nagrywanych będzie w Wielkiej Brytanii. „Wiedźmin” może tym samym trafić do najważniejszego domu produkcyjnego Netflixa – to w Shepperton Studios mają teraz powstawać najważniejsze projekty.

Biorąc pod uwagę, że prace nad pierwszym sezonem trwały 14 miesięcy (od pre-produkcji do premiery), możemy podejrzewać, że „Wiedźmin 2” od Netflix zadebiutuje w pierwszym kwartale 2021 roku (styczeń-kwiecień).

Więcej o nadchodzącym serialu:

Źródło: https://redanianintelligence.com/2019/11/08/the-witcher-season-2-may-begin-pre-production-this-month/

Tagi: 2 sezon netflix serial Wiedźmin wiedźmin 2