Iza Łęcka Iza Łęcka 08.11.2019 07:30
wiedźmin netflix geralt
1711V

Wiedźmin od Netflix nawet przez 20 lat? Saga daje takie możliwości

Do premiery Wiedźmina od Netflixa coraz mniej czasu, a kampania promocyjna trwa w najlepsze. I chociaż wiemy, że drugi sezon jest już formalnością, dla showrunnerki serialu to produkcja, która ma swoje podstawy na dekady lat emisji.

Ilość prac, zaangażowanych osób oraz nakładu wdrożonych środków w dopracowanie serialu o Geralcie, Ciri i Yennefer potwierdza jedno – dla Netflixa to jeden z najważniejszych seriali tego roku, jak nie lat. Jak określiła już sama Lauren S. Hissrich, z tymi bohaterami możemy spotykać się jeszcze przez długi czas, bowiem sam scenariusz do „Wiedźmina” został opracowany na 7 sezonów.

Czy 7 sezonów to sporo jak na jeden serial? Wiele produkcji potwierdziło już nieraz, że doskonale skomponowane postacie i historia może skupiać przed telewizorami szerokie grono widzów nawet na kilkanaście lat. Podobnie może być również z najnowszym serialem Netflixa, bazującym przecież na niezwykle sporym materiale źródłowym jakim są książki Sapkowskiego.

Na swoich mediach społecznościowych, Hissrich otrzymała pytanie od jednego z fanów, dotyczące nie zawarcia treści z opowiadania „Trochę poświęcenia” w ramach pierwszego sezonu. Pytanie nie pozostało bez odpowiedzi. Zgodnie z wypowiedzią głównej twórczyni serialu, która wskazała, że podczas jednego z wcześniejszych paneli mówiła nawet o znacznie dłuższym czasie. Dzięki materiałom z sagi Andrzeja Sapkowskiego, „Wiedźmin” mógłby być emitowany nawet przez 20 lat.

Oczywiście, wszystko zależy od odbioru publiki, a o tym jaki jest uzyskany efekt końcowy dowiemy się już 20 grudnia. Jedno jest pewne – Hissrich z całą ekipą twórców oraz aktorów tworzy dopracowaną historię bazującą na sieci powiązań między głównymi bohaterami. I chociaż adaptacja będzie się nieco różniła od dobrze nam znanej książkowej sagi – bowiem już sam ekspert od efektów specjalnych podkreślał, że część serialu została zrealizowana jak horror – tak na pewno nie brakuje pomysłów na stworzenie kolejnych sezonów.

Na naszym serwisie polecamy również recenzje:

Źródło: Twitter.com

Tagi: 20 lat emisji 7 sezonów lauren s. hissrich Netflix wiedźmin