Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.11.2019 18:08
Chiny uzależnienie od gier
1055V

Chiny walczą z uzależnieniem od gier. 90 minut gry w dni powszednie

Chiny to pierwszy kraj tak otwarcie walczący z uzależnieniem od gier. Rząd postanowił wprowadzić „godzinę policyjną” dla młodszych graczy, którzy będą mogli grać wyłącznie w wyznaczonych godzinach, a ich rozgrywka będzie mocno limitowana.

Chiński rząd chce mieć pewność, że młodzież będzie się odpowiednio rozwijać, więc zdecydowano się wprowadzić godzinę policyjną dla osób poniżej 18. roku życia – gracze nie mogą grać od godziny 22:00 do 8:00. To jednak dopiero początek problemów młodych entuzjastów elektronicznej rozgrywki, ponieważ od poniedziałku do piątku zainteresowani mogą spędzać przy grach wyłącznie 90 minut, a w weekendy oraz święta przyjemności mogą trwać maksymalnie 180 minut.

Zagraniczne media określają tę sytuację jako „cenzura gier”, ponieważ klienci nie mogą nawet przeznaczać całych swoich pieniędzy na gry. Gracze od 8 do 16 roku życia mogą miesięcznie wydać maksymalnie 110 zł (200 juanów), a starsze osoby (16-18 lat) nie będą mieć nieprzyjemności, gdy przeznaczą na zabawę około 220 zł (400 juanów).

Sytuacja jest dotkliwa do graczy z Chin, ale rząd podkreśla, że zamierza tylko i wyłącznie pomóc swoim obywatelom, którzy zdecydowanie za długo siedzą przy grach i popadają w skrajne uzależnienia. Jak wiadomo Chiny to drugi co do wielkości rynek w naszej branży, który systematycznie generuje ogromne przychody.

Na restrykcje muszą zareagować deweloperzy, którzy zostaną zmuszeni do wprowadzenia systemu – jego zadaniem będzie weryfikacja, by nieodpowiedni gracze nie mogli spędzać przy rozgrywce więcej czasu. Dostęp do technologii otrzymają oczywiście organy ścigania.

Problem uzależnienia od gier jest powszechny, ale pytanie pozostaje jedno – czy decyzja chińskich władz jest odpowiednia? Reakcje są różne.

China Gaming

Na naszym portalu przeczytacie kilka informacji o Chinach:

Źródło: https://www.bbc.com/news/world-asia-50315960

Tagi: chiny uzależnienie uzależnienie od gier