Iza Łęcka Iza Łęcka 22.10.2019 12:10
Kubuś Puchatek
2400V

PewDiePie zbanowany w Chinach. Problemem Kubuś Puchatek

„Kubuś Puchatek narobił mi mnóstwo smrodu i gówna” może powiedzieć PewDiePie, który został oficjalnie zbanowany w Chinach. Najbardziej znany YouTuber na świecie nie może liczyć na legalnych widzów z tego kraju.

Chiński cenzor nie tylko zajmuje się sprawdzaniem gier oraz seriali. Po usunięciu z widoku rodaków wszystkich odcinków oraz nawet dyskusji o „South Parku”, Chiny zdecydowały się na nałożenie całkowitego bana dla Felixa Kjellberga.

Zakaz PewDiePie nie zakończył się na usunięciu jego filmów z wyszukiwarek. Konsekwencje okazały się być znacznie poważniejsze - YouTuber otrzymał oficjalny zakaz wstępu do Chin:

„Cóż, ludzie, udało nam się. Jestem zakazany w Chinach. Zgadza się. Po tym, jak mówiłem o protestach w Hongkongu i pokazałem, że ich lider jest wyśmiewany za wygląd Kubusia Puchatka, dostałem zakaz wstępu do Chin. Teraz jeśli przeszukasz cokolwiek na temat PewDiePie związanego z Redditem na jakimkolwiek forum w Chinach lub filmiku na YouTube, wynik wyszukiwania będzie całkowicie pusty. Śmieję się, ale przepraszam, jeśli jesteś w Chinach i próbujesz obejrzeć moje filmy. To jest do bani.”

Jednym z programów PewDiePie jest ocenianie memów: podczas realizacji odcinka „Hong Kong vs Joker Ends Fortnite” postanowił zmierzyć się ze zdjęciami, na których Xi Jinping jest porównywany do Kubusia Puchatka. Freelancer wspomniał także o protestach w Hongkongu, co najwyraźniej jeszcze mocniej przechyliło szalę na jego niekorzyść i został ukarany pełną cenzurą.

Warto także sprawdzić na naszym portalu:

Źródło: https://www.vg247.com/2019/10/21/pewdiepie-banned-china/

Tagi: ban chiny pewdiepie