Iza Łęcka Iza Łęcka 08.10.2019 07:30
South Park Cenzura
895V

South Park usunięty z Chin. Cenzura zareagowała na ostatni odcinek

Fani „South Park” z Chin nie mogą liczyć na łatwy dostęp do jakichkolwiek treści związanych z tytułowym miasteczkiem. Rząd azjatyckiego kraju zareagował na ostatni odcinek serialu i nałożył totalną cenzurę na produkcję Comedy Central.

„South Park” rozśmiesza widzów od 1997 roku gromadząc oddane grono fanów na całym świecie. Chińscy sympatycy miasteczka będą mieć teraz spory problem z oglądaniem kolejnych odcinków serialu, a nawet dyskusją w mediach społecznościowych na temat produkcji, ponieważ na serię została nałożona całkowita cenzura.

Chińskiemu rządowi nie spodobał się najnowszy odcinek „South Park” zatytułowany „Band in China”, w którym twórcy serialu naśmiewają się z Hollywood – w ostatnich miesiącach duże produkcje są ugrzecznione lub odpowiednio dostosowane, by móc trafić do chińskich kin. Potencjał tego rynku jest tak ogromny, że twórcy decydują się na specjalne zmiany w scenariuszu, by mieć pewność, że cenzura nie zostanie nałożona na projekt.

Właśnie z takim problemem spotkali się bohaterowie „South Park”, którzy w najnowszym epizodzie stworzyli zespół muzyczny, a jeden z producentów postanowił nagrać o ich poczynaniach film. Na nieszczęście Stana i reszty ekipy, scenariusz był ciągle zmieniany, by zostać odpowiednio dostosowany, w celu uniknięcia cenzury. W pewnym momencie bohater wypowiada znamienne słowa:

„Teraz wiem, jak się czują scenarzyści z Hollywood.”

W odcinku pojawia się także wątek Randy'ego, który postanowił rozszerzyć handel marihuaną na Chiny, ale zostaje osadzony w tamtejszym obozie pracy. Na miejscu spotyka uwięzionego Kubusia Puchatka i Prosiaczka – bajki o misiu ze Stumilowego Lasu są w Chinach nieoficjalnie zakazane z powodu na uwagi na memy Xi Jinpinga, który był porównywany do Kubusia.

Jak informuje The Hollywood Reporter, przedstawione wątki to zdecydowanie za dużo i cenzorzy postanowili wyraźnie zareagować. Ban dosięgnął cały serial – widzowie nie mogą oglądać starszych odcinków, usunięto wszystkie dyskusje na temat produkcji, a chcąc skorzystać ze starych odnośników do epizodów pojawia się komunikat „zgodnie z odpowiednimi przepisami sekcja ta jest tymczasowo niedostępna”.

Na naszym serwisie możecie również sprawdzić:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/news/south-park-banned-chinese-internet-critical-episode-1245783

Tagi: ban cenzura chiny South Park

Nie przegap