Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.10.2019 13:11
Tencent Switch
449V

Switch coraz bliżej największego rynku gier na świecie. Pierwsza aprobata z Chin

Po blokadzie na rynku gier, którą chiński rząd wprowadził w zeszłym roku, Państwo Środka znów otwiera się na konsolową rozrywkę. Z tej sytuacji chce skorzystać Tencent i Nintendo.

Microsoft i Sony funkcjonują już od 2015 roku ze swoimi konsolami na chińskim rynku. Nintendo chce dołączyć do tych firm i sprzedawać oficjalnie Switch w Pańśtwie Środka.

Wiadomo, że Nintendo podpisało już umowę z Tencent (obecnie największym wydawcą gier na świecie), który ma wprowadzić Switch na chiński rynek. Nie wiadomo tylko, kiedy dojdzie do premiery sprzętu. Wygląda na to, że stanie się to już niedługo, bo pierwsza gra otrzymała aprobatę od chińskiej Narodowej Rady Radiofonii i Telewizji. Chodzi o New Super Mario Bros U Deluxe.

Tencent na razie nie ujawnia daty premiery Switch w Chinach, więc na pojawienie się konsoli do końca 2019 r. w Państwie Środka raczej nie ma co liczyć. Pewniejsza wydaje się premiera w okolicach lutego-marca 2020 r. Wydanie Switch w Chinach dla Nintendo będzie z pewnością ogromnym zastrzykiem finansowym - ocenia się, że w Chinach mieszka ok. 600 mln graczy. Większość z nich preferuje zabawę na PC i smartfonach, ale konsole stają się mimo wszystko coraz popularniejsze.

Innym tytułem, który uzyskał aprobatę od chińskiego rządu jest Monster Hunter: World. Gra została wycofana ze sprzedaży po ubiegłorocznej zmianie przepisów, ale obecnie Capcom może wrócić do jej normalnej dystrybucji w Państwie Środka.

Tagi: chiny switch Tencent