Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.11.2019 18:12
PS5 1 Dualshock 2
1590V

PS5 i Xbox Scarlett priorytetem AMD. Korporacja szykuje się na wielkie zyski

AMD odegra bardzo ważną rolę w przyszłorocznej premierze konsol nowej generacji. PS5 i Xbox Scarlett korzystają z podzespołów korporacji i Lisa Su nie ukrywa zadowolenia z tej sytuacji. AMD szykuje się na wyjątkowy czas.

PlayStation 4 i Xbox One rozkręciły branżę oraz graczy, którzy czekają już teraz na next-geny. Ważnym ogniwem obu konsol okazuje się AMD, ponieważ to właśnie ta korporacja zadba o najważniejsze podzespoły obu urządzeń – firma przygotuje CPU i GPU dla konsol.

Sytuację skomentowała Lisa Su, dyrektor generalna AMD, która nie ukrywa, że jej korporacja skupia się właśnie na przygotowaniu składników do maszyn:

„Konsolowy biznes to dla nas wielki biznes. Cieszymy się, że w 2020 roku będziemy zaangażowani w następną generację konsol Sony i Microsoft. Przechodzimy obecnie przez proces transformacji produktowej. Większość energii zwróciła się w stronę nowych konsol.”

CEO wspomniała, że choć zainteresowanie aktualną generacją będzie się teraz systematycznie zmniejszać, to jednak jej firma jest gotowa już na next-geny i pod koniec 2020 roku AMD może liczyć na duże zyski.

Podzespoły AMD będą dostępne w obu next-genach, ale Lisa Su podkreśla, że to dopiero początek. Firma chce zaoferować swoje karty graficzne w wielu miejscach:

„Chcemy, aby karty graficzne Radeon były wszędzie. Wszędzie oznacza to w centrach danych, w grach, w gamingu na PC i konsolach, a także w telefonach komórkowych.”

AMD chce współpracować z Samsungiem, by podbić również rynek mobilny. Obie korporacje będą wspólnie pracować nad optymalizacją podzespołów, by zaoferować odpowiednią moc dla urządzeń mobilnych zapewniając jednocześnie niższy pobór mocy.

Na naszym serwisie sprawdźcie również:

Źródło: https://wccftech.com/amd-ceo-well-have-a-strong-ramp-to-next-gen-consoles-in-h2-2020-we-want-radeon-everywhere/

Tagi: amd PlayStation 5 PS5 xbox xbox scarlett