Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.11.2019 09:44
PS5 Zen 2
2558V

Zen 2 i SSD z PS5 wyeliminują większość loadingów. Keisuke Kikuchi o next-genie Sony

Devkity PlayStation 5 podobno trafiły już do wielu firm tworzących gry. Co jakiś czas pojawiają się w związku z tym opinie deweloperów na temat next-genowej konsoli Sony. Nie inaczej jest teraz.

Tym razem swoje 3 grosze do tematu PS5 dorzucił producent Keisuke Kikuchi, deweloper ze studia Gust, pracujący obecnie nad Fairy Tail dla Koei-Tecmo, który skomentował nośnik danych typu SSD i procesor AMD Zen 2, które mają się znaleźć pod obudową nowej konsoli.

Wg Keisuke Kikuchiego nośnik SSD nie tylko wyeliminuje w dużej mierze loadingi w grach, ale pozwoli też na tworzenie bogatszych cutscenek - takich, w których kamera pokazywałaby szybko akcję z wielu różnych lokacji.

"Niepotrzebne loadingi zostaną wyeliminowane a SSD pomoże też w tworzeniu bardziej wyszukanych przerywników w grach - takich, w których akcja szybko skacze między wieloma scenami. (...)

Cieszę się, że nowe podzespoły pozwolą na bardziej naturalne i realistyczne odtwarzanie świata gry. Oczywiście lepsza lepsza grafika może też obciążać procesor, więc przygotowuję się już mentalnie na to, że nie wszystko może pójść zgodnie z oczekiwaniami" - powiedział Keisuke Kikuchi.

Fairy Tail, którego producentem jest Kikuchi, trafi na rynek w 2020 roku - na PS4, Switch i PC.
 

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5s-ssd-and-zen-2-cpu-will-enable-better-cinematics-and-realistic-worlds-fairy-tail-developer

Tagi: playstation playstation 5 ps5 Sony