Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.11.2019 16:34
Horizon Zero Dawn Aloy
1866V

Horizon Zero Dawn 2 na PS5 to kwestia czasu. 4 zespoły pracują nad nowym światem

Guerrilla Games małymi krokami przygotowuje graczy na prezentację nowej przygody Aloy. Horizon Zero Dawn 2 zmierzający na PS5 to pewniak i ponownie twórcy wspomnieli o produkcji – tym razem w ogłoszeniu o pracę.

O kontynuacji Horizon Zero Dawn wiemy w zasadzie od dawna, ale wciąż czekamy na oficjalną wiadomość od Sony oraz Guerrilla Games. Twórcy z Holandii znacząco poszerzyli swój zespół, by opracować nową grę, a w swoim czasie studio informowało o ogromnym sukcesie pierwszej odsłony – to podobno właśnie z tego powodu deweloperzy mają skupić się teraz wyłącznie na tym IP. Aktorka głosowa bezpośrednio wspomniała o Horizon Zero Dawn 2, ale wciąż brakuje nam ostatecznej informacji.

Konkrety od Guerrilla Games nadejdą pewnie najwcześniej za kilka miesięcy, ale deweloperzy nie ukrywają, że nadal pracują nad światem Aloy. Studio poszukuje pracownika na wymowne stanowisko „Technical Vegetation Artist” i w ogłoszeniu firma potwierdza prace nad IP:

„W Guerrilla Games mamy cztery zespoły zajmujące się tworzeniem oszałamiających środowisk Horizon. Jeden zespół skupia się na tworzeniu bujnej i oszałamiającej roślinności.”

Aż cztery zespoły pracują nad dopracowaniem nowego świata, który będzie dostępny już na PlayStation 5. Jak wiadomo studio od dawna pracuje nad (prawie) tajnym projektem dla japońskiego next-gena.

We wspomnianym ogłoszeniu o pracę pojawiają się ciekawe informacje – nowy pracownik zajmie się między innymi tworzeniem aktywów roślinnych, którymi następnie będzie ozdobiony świat, ale również będzie musiał zająć się optymalizacją terenów. Nowy pracownik otrzyma także za zadanie usuwanie błędów, poprawienie grywalności oraz ogólnych wrażeń z nowego tytułu.

Więcej o pracy Guerrilla Games przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: https://www.gamesradar.com/new-guerrilla-games-job-listing-seems-to-explicitly-acknowledge-the-existence-of-horizon-zero-dawn-2

Tagi: Guerrilla Games horizon zero dawn Horizon Zero Dawn 2 playstation 5 ps5 Sony