Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.10.2019 18:04
The Last of Us 2 Ellie data
6206V

The Last of Us 2 ma nową datę premiery! Oficjalna wiadomość od Sony

Sony potwierdziło plotki i oficjalnie opóźniło The Last of Us 2. Gra na szczęście zadebiutuje na rynku jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku. Poznajcie szczegóły.

Sony potwierdziło wiadomość redakcji Kotaku. The Last of Us 2 nie zadebiutuje w lutym – nowa data premiery to 29 maja 2020 roku. Jest to bez wątpienia zaskakująca wiadomość, ponieważ niedawno otrzymaliśmy oficjalną prezentację z pierwotną datą, ale sytuację postanowił wyjaśnić reżyser, Neil Druckmann, który zaznaczył – choć deweloperzy pokazali grę, otrzymali świetne opinie, to jednak zdali sobie sprawę z problemów:

„Jednak to właśnie w ciągu ostatnich kilku tygodni, kiedy kończyliśmy sekcje gry, zdaliśmy sobie sprawę, że po prostu nie mamy wystarczająco dużo czasu, aby podnieść jakość całej produkcji do poziomu, który moglibyśmy nazwać jakością Naughty Dog. W tym momencie mieliśmy dwie opcje: pójść na kompromisy z niektórymi elementami gry lub zdobyć więcej czasu. Wybraliśmy tą drugą opcję, a ta nowa data premiery pozwala nam dokończyć wszystko do naszego poziomu satysfakcji, jednocześnie zmniejszając stres w zespole.”

Naughty Dog jest zadowolone, że może wykonać odpowiednią pracę, ale jednocześnie zespół jest rozczarowany:

„Ulżyło nam, że nie będziemy musieli pójść na kompromis, ale jesteśmy rozczarowani, że nie byliśmy w stanie uniknąć tej sytuacji. Żałujemy, że nie byliśmy w stanie przewidzieć ilości potrzebnego nam czasu na doszlifowanie projektu, ale rozmiar i zakres tej gry nas przewyższył . Nienawidzimy rozczarowywać naszych fanów i za to przepraszamy.”

Dodatkowy czas pozwoli poprawić grę:

„Mamy nadzieję, że rozumiecie – ten dodatkowy czas pozwoli spełnić nasze wspólne ambicje oraz nasze zaangażowanie doprowadzając The Last of Us na najwyższy poziom.”

Warto zwrócić uwagę, że według doniesień – przełożenie premiery The Last of Us 2 wpłynie także na Ghost of Tsushimę... A jednocześnie Ubisoft zmienił plany dotyczące Watch Dogs Legion, Rainbow Six Quarantine i Gods & Monsters.

Warto także przeczytać:

Źródło: Nayghty Dog

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II