Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 19.10.2019 14:30
Kontroler do PlayStation 5 ma być rewolucyjny
3251V

PlayStation 5. Reżyser z Piccolo Studio zachwycony możliwościami, które daje nowy kontroler

Kolejny twórca gier wypowiedział się na temat nadchodzącej generacji. Ten jednak, w odróżnieniu od innych, chwali innowację, jaką przyniesie nowy kontroler, a nie same podzespoły.

Jakiś czas temu Sony oficjalnie potwierdziło sporo informacji odnośnie do nadchodzącego PlayStation 5. Jedną z ciekawszych nowości ma być ta, która dotyczy kontrolera. Ten ma być swego rodzaju innowacją i znacząco wpływać na odbiór gier oraz poziom immersji

Zachwycony taką wizją jest Alexis Corominas, reżyser z Piccolo Studio, który pracują aktualnie nad [gra]Arise: A Simple Story[/gra]. W wywiadzie udzielonym GamingBolt deweloper stwierdził, że kontroler to coś, co dużo bardziej go ekscytuje, niż surowe liczby związane z przetwarzaniem mocy i pamięcią:

To jest rzecz [kontroler - przyp. red.], którą osobiście jestem dużo bardziej podekscytowany, niż numerkami. Więcej pamięci i mocniejsze CPU to oczywiście ogromne wzmocnienie, ale kontrolery z nowym systemem dźwięku to ten typ kroku naprzód, który zaoferuje nowe ścieżki interakcji z graczem i otworzy nowe drzwi na to, w jaki sposób można przekazywać informacje. 

Trzeba przypomnieć, że konsola PlayStation 5 zadebiutuje w drugiej połowie przyszłego roku, więc wtedy sami przekonamy się, jak działają wszystkie obiecywane elementy i jak duży wpływ mają na rozgrywkę. 

Więcej o nadchodzącej generacji od Sony:

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5s-haptic-controller-will-offer-new-ways-of-interaction-backward-compatibility-great-news-for-devs-arise-a-simple-story-dev

Tagi: Araise DualShock kontroler PlayStation 5 ps5