Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.10.2019 16:07
The Last of Us 2
2717V

The Last of Us 2 zostało podobno opóźnione. Gra nie zadebiutuje na początku roku

Nie mamy dobrych informacji dla graczy wyczekujących na premierę The Last of Us 2. Według najnowszej wiadomości redakcji Kotaku – gra nie trafi na rynek w lutym.

Nie jest to wciąż oficjalna wiadomość, ale akurat Jason Schreier zazwyczaj się nie myli. Zdaniem znanego redaktora – The Last of Us 2 nie zadebiutuje w terminie. Twórcy potrzebują więcej czasu i produkcja ma trafić na rynek wiosną 2020 roku. Dziennikarz otrzymał informację od dwóch źródeł zaznajomionych z produkcją – Sony ma jeszcze w tym tygodniu oficjalnie ogłosić opóźnienie daty premiery.

Należy tutaj na pewno wspomnieć o wczorajszych doniesieniach – Daniel Ahmad (analityk z Niko Partners) informował, że Sony przygotowuje się do „niespodziewanego ogłoszenia w sprawie swojej gry first-party”. Możemy sądzić, że to właśnie ta wiadomość.

Mało kto mógł oczekiwać, że Sony może opóźnić premierę gry, którą tak hucznie prezentowano kilka tygodni temu – w zasadzie wciąż nie umilkły dyskusje na temat ostatniej prezentacji.... A już pojawiają się doniesienia o opóźnieniu debiutu. Na oficjalną informację musimy zaczekać, ale akurat Schreier na przestrzeni ostatnich miesięcy udowodnił, że posiada wyjątkowo dobrych informatorów.

The Last of Us 2 może w tej sytuacji zadebiutować w stosunkowo spokojniejszym okresie, ale akurat wątpię, by to Naughty Dog obawiało się konkurencji. Najwidoczniej deweloperzy faktycznie potrzebują czasu na dopracowanie gry.

[Aktualizacja #1]

Daniel Ahmad uważa, że premiera może odbyć się odrobinę ponad trzy miesiące później.... W maju-czerwcu? 

[Aktualizacja #2]

Wiadomość została potwierdzona:

Warto także przeczytać:

Źródło: https://kotaku.com/sources-the-last-of-us-2-delayed-to-spring-1839322915

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II