Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 20.10.2019 11:58
Efekty specjalne nowa generacja
6177V

Jak powinien wyglądać huragan na next-genie? Test silnika Unreal Engine 4

Kolejna generacja konsol zbliża się wielkimi krokami. Do sieci trafiają przeróżne wycieki na temat specyfikacji i możliwości nadchodzących sprzętów - na YouTube opublikowano filmik, pokazujący niesamowite efekty, które powinniśmy doświadczyć w PS5 oraz Xbox Scarlett. 

Użytkownik o nazwie "Koooolalala" opublikował filmik na YouTube, ukazujący ogromny postęp technologiczny, jaki powinniśmy doświadczyć na zbliżającej się wielkimi krokami nowej generacji. Materiał pokazuje silny wiatr z niesamowitymi efektami - został odtworzony na komputerze w czasie rzeczywistym, wyposażonym w dosyć przeciętną kartę graficzną od zielonych - GTX 970. Demko działało na wysokich ustawieniach graficznych, a GTX wycisnął 35 - 60 FPS.

Artysta do filmu wykorzystał silnik graficzny Unreal Engine w wersji 4.23 z funkcją "SpeedTree", dzięki której drzewa "żyją". Co więcej, "Kooooolalala" użył dwóch topowych wtyczek, VICODynamics i Custom Lens Flare VFX.

Warto zaznaczyć, że owy użytkownik specjalizuje się w demach technicznych - na jego kanale znajdują się również materiały pokazujące inne efekty, takie jak realistyczna technologia śniegu czy idealne odwzorowanie lasu. Jednak nic nie może zbliżyć się do tego, co udało mu się osiągnąć dzięki poniższemu filmowi.

Ja osobiście nie mogę doczekać się, kiedy gry będą miały efekty pogodowe takie jak na poniższym materiale - rok 2021 powinien być owocny dla graczy ze względu na nadchodzące produkcje na nową generację.

Jeśli interesuje Cię nadchodząca generacja, warto przeczytać:

Źródło: https://www.dsogaming.com/videotrailer-news/this-unreal-engine-4-tech-video-showcases-next-gen-weather-physics-effects-that-will-blow-you-away/

Tagi: efekty efekty pogodowe efekty specjalne pc ps5 xbs