Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 12.10.2019 14:20
Gylt inspirowany Inside i Silent Hill
712V

Gylt. Twórcy inspirowali się serią Silent Hill oraz Inside

Najnowszy projekt od studia Tequila Works zadebiutuje już za jakiś czas. Gra prezentuje się bardzo ciekawie, a twórcy zdradzili, skąd czerpali wzorce przy jej kreowaniu. 

Gylt to tytuł, za którego tworzenie odpowiada studio Tequila Works, które ma na swojej liście takie tytuły, jak Rime oraz Deadlight. Ich najnowszy projekt będzie pierwszym ekskluzywnie wydanym na platformę STADIA. 

Twórcy zamieścili w sieci kilkuminutowy zapis swoistego "dziennika produkcyjnego", gdzie opowiadają o inspiracjach do tworzenia gry oraz skąd je czerpali. Pomimo "kreskówkowej" grafiki i raczej łagodnej kwestii wizualnej, gra ma spełniać wszystkie cechy gatunku survival-horror

W projekcie wcielimy się w małą dziewczynkę o imieniu Sally, która przemierza miasto Maine wywołujące wręcz psychodeliczne wrażenia. Kreatorzy zdradzają, że w wielu kwestiach inspirowali się klasyczną serią horrorów Silent Hill oraz Inside, które może pochwalić się nieporównywalnym, ciężkim klimatem - pomimo bycia grą niezależną. Czerpano także z cyklu Resident Evil.

Jak więc widać, brano od najlepszych! Pozostaje czekać na premierę gry i ewentualne ogłoszenia odnośnie do debiutu na innych platformach. Na ten moment niewiele wiadomo o takiej ewentualności. Zobaczymy, co przyniesie czas. 

Warto rzucić okiem:

Źródło: https://gamingbolt.com/gylt-developers-say-game-was-inspired-by-silent-hill-and-inside

Tagi: Gylt Tequila Works