Rime

Rime

Ocena wg platformy:

NS 6.0
PC 7.3
PS4 7.4
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tequila Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
26.05.2017
Europa:
26.05.2017
Polska:
26.05.2017
Producent:
Tequila Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
26.05.2017
Europa:
26.05.2017
Polska:
26.05.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Rime (PS4)
8.5
Recenzja: Rime (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Rime - opis gry

Rime to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Tequila Works i wydana przez Grey Box. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch (na tej ostatniej w późniejszym terminie).

W grze wcielamy się w postać chłopca, który budzi się pewnego dnia na brzegu tajemniczej wyspy. Na wyspie nie ma żadnego żywego człowieka, ale są za to zwierzęta i równie tajemnicze ruiny oraz budynki ze szczególnym wyróżnieniem sięgającej ku niebu wielkiej białej wieży. Nasz podopieczny musi się wydostać z ‘pułapki’, a przy okazji dowiedzieć prawdy o swoim położeniu i o miejscu, w którym się znalazł.
 
Rime daje nam początku pewną swobodę eksploracji, choć nie jest ona całkowita - dostęp do niektórych regionów wyspy jest zamknięty i nabywamy go dopiero wraz z postępami. Istotą rozgrywki jest podróżowanie po tajemniczej lokacji i rozwiązywanie napotykanych łamigłówek. Bywają one różne, przy czym na początku przede wszystkim skupiamy się na używaniu głosu głównego bohatera (ma on na wyspie magiczne właściwości), który służy do aktywowania platform oraz otwierania niektórych drzwi. Z czasem wyzwania stają się jednak bardziej zróżnicowane: szukamy kluczy, manipulujemy światłem i cieniem, przepychamy bloki itd.
 
Podczas wędrówki odwiedzimy cztery główne lokacje/światy. Oprócz słonecznej wyspy jest to również pustynia, ruiny miasta oraz spowita mrokiem lokacja, w której nie przestaje padać deszcz. Rozwiązywanie łamigłówek to nie wszystko, co robi główny bohater. Poza tym potrafi on się również wspinać, pływać oraz współpracować z dużym robotem/golemem.
 
Styl narracji jest minimalistyczny. Od czasu do czasu mamy okazję obejrzeć retrospekcję, która rzuca więcej światła na na nasze poczynania, lecz zaznaczyć warto, że tutejsze kwestie nie są wypowiadane w żadnym prawdziwym języku (czyli podobnie jak w grach Fumito Uedy). To od naszej wyobraźni i kreatywności zależy, jak połączymy fakty.
 
Co warto dodać, za ścieżkę dźwiękową Rime odpowiadała częściowo Lindsey Stirling, popularna amerykańska skrzypaczka.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Rime

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper