Gylt

Gylt

7,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

STADIA 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tequila Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror
Premiery
Świat:
19.11.2019
Europa:
19.11.2019
Producent:
Tequila Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror
Premiery
Świat:
19.11.2019
Europa:
19.11.2019

Gylt - opis gry

Gylt to gra action-adventure w konwencji horroru wyprodukowana przez studio Tequila Works. Tytuł ukazał się tylko na platformie Google Stadia.

Główną bohaterką gry jest dziewczyna o imieniu Sally, którą poznajemy, gdy poszukuje swojej zaginionej kuzynki Emily, rozwieszając w mieście ulotki. Poszukiwania napotykają opór, kiedy bohaterka spotyka wyrostków, którzy rzucają się w pogoń za nią. Uciekając mniej uczęszczanymi szlakami trafia ona w końcu na tramwaj, ale podróż ma nieoczekiwane konsekwencje. Po wszystkim okazuje się bowiem, że jej miasto, niczym Silent Hill, przeszło groteskową transformację, a po ulicach zaczynają grasować żądne krwi straszydła. Sally musi sobie w tych nowych nieprzyjaznych warunkach poradzić, a przy okazji odbić kuzynkę, która też miała pecha znaleźć się w alternatywnej rzeczywistości.

Produkcja Tequila Works sporo czerpie z innych współczesnych horrorów. Nasza podopieczna raczej kiepsko radzi sobie z walką, dlatego trudności musi pokonywać sposobem. Istotną częścią rozgrywki jest skradanie. Przeciwników warto przeważnie omijać lub wyprowadzać ich  w pole, co możemy uczynić np. rzucając puszki (tu i ówdzie natkniemy się na automaty, dzięki którym otrzymamy dostęp do nieskończonej ich liczby). W większości przypadków eliminowanie nieprzyjaciół także jest jednak możliwe. Funkcję broni jest w stanie pełnić latarka lub gaśnica.

Zmagania urozmaicają również inne czynności, jak rozwiązywanie łamigłówek (polegających głównie na użyciu przedmiotu we właściwym miejscu) czy minigry. Możemy także zapoznawać się z dokumentami rzucającymi więcej światła na wydarzenia toczące się w tutejszym świecie i życie poszczególnych postaci. Co warto dodać, lwia część Gylt rozgrywa się w szkole i jej okolicach.

Wideo - Gylt

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper