Inside

Inside

Ocena wg platformy:

NS 7.6
PC 8.4
PS4 8.4
XONE 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PlayDead
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
29.06.2016
Europa:
29.06.2016
Producent:
PlayDead
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
29.06.2016
Europa:
29.06.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Inside (PS4)
10.0
Recenzja: Inside (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Inside - opis gry

Inside to gra przygodowa wyprodukowana przez duńskie studio Playdead, twórców bardzo dobrze ocenianego Limbo (Inside to ich druga produkcja). Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsoli Xbox One.

Fabuła Inside jest przedstawiona w sposób minimalistyczny i zostawia spore pole do interpretacji. Gra pozwala nam się wcielić w małego chłopca. Jego zmagania rozpoczynają się w lesie, gdzie jest obserwowany i ścigany przez tajemniczą postać.

Dalsza część tekstu pod wideo

Dystopijny świat wykreowany przez Playdead nie jest ogólnie rzecz biorąc przyjemnym miejscem do życia. Niemal na każdym kroku chłopak może wyzionąć ducha w naprawdę mało przyjemnych okolicznościach, a jakby tego było mało w tle poruszane są jeszcze poważniejsze wątki: kontrola nad każdą sferą życia w totalitarnym państwie, utrata wolnej woli, podejrzane eksperymenty przeprowadzane na ludziach itd. itp.

Pod względem rozgrywki Inside przypomina Limbo, poprzednią grę Playdead. Nasz podopieczny porusza się tylko w jedną stronę - w prawo. Jego zadaniem jest przede wszystkim unikać wzroku strażników oraz, gdy nadarzy się taka okazja, rozwiązać łamigłówkę pozwalającą mu przejść dalej. Zagadki te ogólnie są dość proste i sprawiają wrażenie bycia integralną częścią świata, który przemierzamy. Chłopak dysponuje kilkoma umiejętnościami - potrafi biegać, skakać, pływać (w tym nurkować) oraz wchodzić w interakcję z niektórymi elementami otoczenia. Co jednak warto dodać, sekcje zręcznościowe zostały ograniczone względem Limbo.

Bohater odwiedza w trakcie swojej przeprawy różne lokacje: lasy, wymarłe ulice, tajemnicze bazy oraz inne ponure miejsca. Grę można przejść w ok. trzy, cztery godziny.

Wideo - Inside

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper