Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 06.10.2019 10:30
Bully 2 miał się ukazać
3134V

Bully 2 "istniał i był grywalny". Gra miała oferować otwarty świat

Wygląda na to, że uznana gra z 2006 roku miała doczekać się pełnoprawnej kontynuacji. Niestety, pomimo zaawansowanego etapu tworzenia, nic z tego nie wyszło. 

Bully: Scholarship Edition ukazał się już ponad dekadę temu i jest wyjątkowo ciekawym oraz bardzo lubianym projektem od studia Rockstar. Gracze do dziś liczą na sequel przygód i choć nigdy nie pojawiły się oficjalne informacje na ten temat, to wygląda na to, że twórcy również mieli go w planach. 

Jak donosi portal VGC, dwa bardzo dobrze poinformowane źródła związane ze studiem, przekazały, że druga część rzeczywiście była w produkcji, a rozwój dotarł do etapu "bardzo małego kawałka" grywalnego programu, wraz z "uproszczonym demo z rozgrywki w otwartym świecie".

Gra miała być tworzona po skończeniu prac nad Red Dead Redemption, jednak nie wiadomo dokładnie, kiedy miało to miejsce pomiędzy 2010, a 2013 rokiem. Pewne jest to, że zespół odpowiedzialny za "Bully 2" został przeniesiony do innych projektów. Do załogi zajmującej tworzeniem kontynuacji mieli należeć między innymi Drew Medina (dyrektor artystyczny) oraz Stevea Oldsa (od spraw wizualizacji).

O czym warto wspomnieć, podkreśla się, że wielu twórców, którym przypisuje się prace nad rzeczonym projektem, ma w swoich CV zapis mówiący o pracach nad "niezapowiedzianą grą" - właśnie w okresie po skończeniu pierwszej części Red Dead Redemption.

Jak przekazuje źródło, na które powołuje się wspomniany wcześniej portal: 

Istniało [Bully 2 - dop. red.] i było grywalne! Szkoda, że nigdy nie zostało ukazane i wydane.

Co myślicie o sytuacji? Czy kontynuacja przygód z gry Bully: Scholarship Edition może zostać ponownie stworzona? Dajcie znać w komentarzach! 

A jeśli interesują Cię inne projekty od Rockstar Games, przeczytaj też:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/rockstars-bully-2-fizzled-out-after-18-months-of-development/

Tagi: Bully: Scholarship Edition Rockstar Games Rockstar Vancouver