Bully: Scholarship Edition

Bully: Scholarship Edition

8,0
91 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.6
X360 8.1
Wii 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rockstar Vancouver
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
07.03.2008
Europa:
07.03.2008
Polska:
14.03.2008
Producent:
Rockstar Vancouver
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
07.03.2008
Europa:
07.03.2008
Polska:
14.03.2008

Bully: Scholarship Edition - opis gry

Bully: Scholarship Edition, znane na PS2 pod tytułem Canis Canem Edit, to gra action-adventure z otwartym światem, w której głównym bohaterem jest sprawiający trudności 15-latek. Za produkcję odpowiadało Rockstar Vancouver. Tytuł ukazał się najpierw na PlayStation 2 jako Canis Canem Edit, następnie zaś trafił na Wii i Xboxa 360. Wersje na konsolach Nintendo i Microsoftu otrzymały trochę dodatkowej zawartości, jak nowe minigry, postacie i tryb dla dwóch graczy.

Bully określany jest przez niektórych jako “GTA w szkole”. Główny bohater gry to 15-letni Jimmy Hopkins, którego z pewnością zaliczyć można do młodzieży trudnej. Dotychczas wyrzucano go z każdej szkoły, więc rodzice podejmują decyzję, by przeniósł się do Bullworth Academy. Na poprawę trudno będzie jednak liczyć, bowiem to miejsce wypełnione delikwentami jego pokroju.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jimmy musi przetrwać rok w Bullworth, a kierujący jego poczynaniami gracz ma spore pole do popisu. Twórcy dali mu sporo swobody. Może eksplorować kampus i miasto (to później) wypełniając misje pchające do przodu fabułę. Czas urozmaicają minigry dzięki którym nasz podopieczny zarabia pieniądze, usprawnia swoje umiejętności lub zdobywa przedmioty. Zaliczają się do nich np. lekcje. Jimmy może uczęszczać na zajęcia z języka angielskiego, chemii, plastykę, wf i zpt. Wersje na Wii i Xboxa 360 oferują dodatkowe przedmioty - biologię, matematykę, muzykę i geografię.

W grze nie zabrakło przemocy towarzyszącej szkolnemu życiu. Jimmy ma do dyspozycji bronie, ale słowo to należałoby raczej wziąć w cudzysłów, ponieważ tym mianem określa się tu przedmioty, które bardziej kojarzą się z robieniem żartów, a nie pozbawianiem kogoś życia. Z rąk i nóg też jednak można zrobić użytek, a nasza postać z czasem uczy się nowych kombinacji ciosów. Walka ma zasadnicze znaczenie, bowiem kulminacją każdego rozdziału historii jest jakiś pojedynek. W międzyczasie złoić można każdego, ale w niektórych przypadkach (kobiety, dzieci, starcy) kończy się to wtopą i nie zaliczeniem zadania/misji.

Jimmy może ponadto używać ‘pojazdów’ wśród których znajdziemy deskę, skuter gokart czy rowery. Rowery da się usprawniać i brać udział w wyścigach, jeśli wcześniej uczęszczaliśmy na zajęcia praktyczno-techniczne. Wpłynąć możemy także na wizerunek głównego bohatera, zmieniając mu ciuchy, fryzurę lub robiąc tatuaże.

Wideo - Bully: Scholarship Edition

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper