Iza Łęcka Iza Łęcka 24.09.2019 07:30
pad do playstation
1174V

PS5 z SSD pozwoli uniknąć wielu problemów. Twórca z Chameleon Games wspomina o niedogodnościach

Sony zdecydowało się wrzucić do PlayStation 5 nową generację dysków SSD. Firma stawia na nową technologię przygotowaną specjalnie dla swojej korporacji, a kolejni deweloperzy wychwalają propozycję. Twórca z Chameleon Games wspomniał o problemach, które uda się uniknąć dzięki tej inwestycji.

Na temat dysków SSD w PlayStation 5 powiedziano już wiele, bowiem dobrze wiemy, że japońska korporacja w swojej nowej konsoli pragnie zaoferować jak najbardziej innowacyjne możliwości. 

Temat jednak w ciekawy sposób podjął Omar Sawi – szef Chameleon Games, który pracuje nad platformówką Tamarin. Deweloper podkreślił, że nowa technologia pozwoli twórcom uniknąć wielu problemów kojarzonych z aktualną generacją, które szczególnie doskwierały graczom, a na kolejnych studiach wymuszały pewne rozwiązania podczas projektowania gier:

„To jest świetne, ponieważ aktualnie czasy ładowania są uciążliwe. I trudno jest zamaskować. Musieliśmy się długo nad tym zastanawiać na obecnej generacji, ponieważ nie chcieliśmy ekranów ładowania. Zostaliśmy zmuszeni do zaprojektowania poziomów skupiając się właśnie na tym elemencie, na przykład tworzyliśmy tunele nieco dłuższe niż jest to konieczne lub przygotowywaliśmy przejściowe poziomy w jaskini, tak by następny duży poziom załadował się w czasie bez ekranu ładowania – problemem jest zwykły dysk HD, który jest dość wolny. SSD ułatwiłby skupienie się na tym, co jest najprzyjemniejsze.”

Nowa technologia wybrana przez Sony wpłynie także na sam gameplay, ponieważ gracze mogą liczyć nie tylko na światy bez loadingów, lecz również bohaterowie będą poruszać się płynniej, a kontrola nad nimi będzie znacznie przyjemniejsza. 

Warto sprawdzić na naszym serwisie:

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5s-ssd-will-make-it-easier-to-focus-on-what-is-most-fun-says-tamarin-developer

Tagi: chameleon games dysk ssd PlayStation 5 ps5 Sony

Nie przegap