Iza Łęcka Iza Łęcka 23.09.2019 10:11
Warriors Orochi 4
451V

PS5 i Xbox Scarlett mają zapewnić jeszcze większe bitwy. Twórca serii Warriors Orochi wspomina o możliwościach

Seria Warriors Orochi jest znana z oferowania ogromnych map, na których walczą ze sobą wielkie armie. Gracze już teraz nie mogli narzekać na liczbę uczestników bitew, a nowa generacja ma nam przynieść możliwość jeszcze większych pojedynków.

Na aktualnej generacji nie brakuje gier, w których gracze dowodzą potężnym dowódcą i mają za zadanie wyeliminowanie całych armii. Gatunek musou reprezentowany przez serie Dynasty Warriors, Warriors Orochi i Samurai Warriors świętuje sukces za sukcesem, dlatego też na nowych urządzeniach nie może zabraknąć podobnych produkcji.

Interesujące słowa na temat potencjalnych możliwości next-genów przybliżył Tomohiko Sho, reżyser i producent Warriors Orochi 4, który oczekuje od PlayStation 5 i Xbox Scarlett bitew na jeszcze większą skalę:

„Nawet jeśli przez wielu gry z serii Warriors są uznawane jako grupa walczących postaci, to one są w rzeczywistości traktowane jako symulacyjne gry bitewne. Mamy naprawdę wielką nadzieję, że następna generacja konsol może zaoferować te ogromne bitwy z różnymi armiami na mapach i wnieść do nich realistyczne wrażenia.”

Zdaniem Sho dodatkowa moc może znacznie zwiększyć doświadczenie graczy, którzy będą uczestniczyć w wielkich i realistycznych bitwach. Dla niektórych fanów najważniejsza będzie jakość rozgrywki, a nie kolejne rozbudowanie armii i możemy mieć nadzieję, że większe możliwości zostaną nie tylko spożytkowane na dodatkową liczbę wojowników, a twórcy skupią się także na jakości starć i ich jak najdokładniejszemu odwzorowaniu.

Warriors Orochi 4 Ultimate zadebiutuje 14 lutego 2020 roku. Gra trafi na cztery platformy: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch i PC.

Warto sprawdzić na naszym serwisie:

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-and-xbox-scarlett-should-hopefully-allow-for-huge-battle-simulations-says-warriors-orochi-developer

Tagi: Koei Tecmo Omega Force Warriors Orochi 4 Ultimate