Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.09.2019 03:05
PS5 i PS5 Pro
6111V

PS5 Pro może zadebiutować razem z PlayStation 5

Sony w przyszłym tygodniu nie przedstawi nowych informacji o swoim next-genie, ale pojawiają się bardzo interesujące plotki, według których korporacja planuje jednoczesną premierę dwóch konsol. Zdaniem doniesień, Japończycy chcą podążyć drogą Apple i wrzucić jednocześnie na rynek PS5 Pro i PS5.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że nie są to potwierdzone informacje, ale pochodzą z bardzo interesującego źródła. Zenji Nishikawa – japoński dziennikarz zajmujący się technologiami – wspomniał o planach Sony.

Jego zdaniem, producent planuje jednoczesną premierę PS5 Pro i PS5 – podobną politykę widzimy w przypadku smartfonów i Sony ma reagować na zainteresowanie klientów, którzy chcą „sprzętu wysokiej klasy”. To właśnie z tego powodu Sony może wrzucić jednocześnie na rynek dwa modele konsoli.

Podkreślam, że jest to plotka, jednak to właśnie Nishikawa jako jeden z pierwszych wspomniał o pracach nad Nintendo Switch Lite. Redaktor może pochwalić się świetnymi kontaktami z japońskimi korporacjami i od czasu do czasu zdradza informacje dotyczące nadciągających nowinek technicznych.

PS5 w różnych wersjach? Już to kiedyś słyszeliśmy

Sytuacja jest bardzo interesująca, ponieważ plotka o różnych wersjach PlayStation 5 pojawiła się już w kwietniu. Wtedy to dziennikarze DigitalTrends zauważyli, że wyprodukowanie next-gena Sony będzie wyjątkowo drogie, więc firma może zdecydować się na wrzucenie konsoli z różnymi dyskami – 256GB/512GB/1TB.

Problemem w tym wypadku okazuje się sama cena SSD, ponieważ Sony stawia na bardzo młodą i drogą technologię – producent nie wrzuci do konsoli zwykłych dysków, a zapewni graczom podzespoły przygotowane specjalnie dla PS5, które mają zapewnić wyjątkową prędkość odczytu danych.

Trudno nie odnieść wrażenia, że ma to sens, ale oczywiście na jakiekolwiek szczegóły musimy wciąż czekać. Niestety, na nadciągającym State of Play nie zostanie poruszony temat japońskiego next-gena. Dodatkowo na pewno warto wspomnieć, że na początku miesiąca pojawiły się informacje dotyczące nowego patentu Sony – Japończycy mają zaoferować sprzęt oparty na chmurze... Może w tej sytuacji doczekamy się nie tylko zmiany związanej z innym dyskiem? 

PlayStation 5... To kiedy ta premiera?

Sony wciąż nie potwierdziło informacji dotyczących premiery PlayStation 5, ale jak wiadomo Microsoft chce zaoferować swoją konsolę pod koniec 2020 roku. Analitycy są przekonani, że nikt w tym wyścigu nie chce być drugi i oba next-geny powinny trafić na rynek w podobnym czasie – identyczną sytuację widzieliśmy już na aktualnej generacji.

Według ostatnich doniesień, firma zaprasza deweloperów i wydawców na początek przyszłego roku – na PlayStation Meeting może odbyć się pokaz PS5.

PS5 z wysoką ceną? Na to powinniśmy się przygotować

Należy na pewno zaznaczyć, że producenci next-genów aktualnie nie wspominają o cenach, ale w obu wypadkach słyszymy o bardzo mocnych urządzeniach – wyprodukowanie samych jednostek może kosztować naprawdę sporo. Analitycy są pewni, że obie korporacje będą dopłacać do swoich konsol na początku generacji, ale część kosztów pozostanie po stronie graczy.

Sony już zapowiedziało kilka szczegółów, które potwierdzają bardzo mocną specyfikację, a według ostatnich doniesień – PS5 ma zaoferować ponad 2 razy większą wydajność od Xboksa One X.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-pro-release/

Tagi: playstation 5 playstation 5 pro ps5 ps5 pro sony