Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 08.09.2019 11:23
Kolejny deweloper zachwyca się dyskiem SSD w PlayStation 5
5662V

Kolejny deweloper zachwyca się dyskiem SSD w PlayStation 5

Kolejny deweloper twierdzi, że implementacja dysku SSD w PlayStation 5 jest ważniejsza niż nam się wydaje - czy to zatem będzie aż taka rewolucja?

Dyski SSD zrewolucjonizowały już rynek komputerów osobistych, udowadniając tym samym, że technologia ma jeszcze spory potencjał na rozwój. 

Zarówno PlayStation 4 jak i Xbox One bardzo ucierpiały na tym, że ich twórcy chcieli zaoszczędzić trochę na konstrukcji i dorzucili do nich najwolniejsze dyski HDD - już lepiej byłoby dać 7200 RPM zamiast 5400 RPM. Jednakże tym razem obie korporacje nie zamierzają popełnić tego samego błędu i już na starcie dorzucą do konsol najszybsze dyski SSD jakie są na rynku.

Za gigantyczną rewolucję uważa to szef zespołu BoxFrog Games, Tim Ash.

W Lost Wing często się respawnuje, co wymaga przeładowania planszy. Na szczęście szybko dajemy graczom informację o czasie następnego ładowania. Jednak posiadanie dysku SSD w PlayStation 5 jest znacznie większą zaletą dla ogólnej wydajności konsoli i utrzymania immersji, niż to się ludziom wydaje.

Rzeczywiście dyski SSD potrafią być kilkadziesiąt razy szybsze od tradycyjnych talerzowców, lecz aby uzyskać tak imponujące wyniki o jakich się mówi we wszystkich rozmowach o nowej generacji, zarówno Microsoft i Sony będą musiały wyłożyć dużo kasy na nośniki typu M.2 PCIe 3.0. A to może mocno podnieść premierową cenę sprzętu.

Dla przypomnienia, dorzucamy wideo prezentujące skok jaki w szybkości ładowania zaliczył Spider-Man (2018)

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-having-an-ssd-is-a-bigger-deal-than-most-people-realize-says-lost-wing-dev

Tagi: dysk ssd PlayStation 5 ps5

Nie przegap