Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.09.2019 10:02
PS5 Sony
5279V

PS5 ma zużywać wyjątkowo mało prądu. Sony przedstawia projekt Playing for the Planet

Sony podkreśla, że angażuje się w walkę z globalnym ociepleniem klimatu. Firma przedstawiła swój projekt Playing for the Planet.

W trakcie Szczytu Klimatycznego ONZ, odbywającego się dzisiaj w Nowym Jorku, Sony przedstawi swój nowy projekt: Playing for the Planet. Japoński gigant chce podkreślić w ten sposób, jak ważna jest dla niego ekologia i dbanie o czystość środowiska. Firma już teraz przedstawiła główne jego założenia na oficjalnym blogu PlayStation.

W najnowszym wpisie na blogu Sony podkreśla, że w swoich konsolach zapewnia wyjątkową wydajność energetyczną m.in. dzięki trybowi uśpienia"Suspend-to-RAM" i architekturze System-on-a-Chip. Dzięki zastosowanym usprawnieniom w konstrukcji PS4 i PS5 Sony szacuje, że zaoszczędzi swoim klientom tyle emisji CO2 w trakcie 10 lat (z działania elektrowni), ile generują wszyscy obywatele Danii w trakcie 12 miesięcy.

Sony zapowiedziało też przy okazji ujawnienia projektu Playing for the Planet, że w PlayStation 5 pojawi się tryb zawieszenia rozgrywki ze znacznie niższym poborem mocy niż w PS4 (pobór mocy w trybie uśpienia ma wynosić na PS5 zaledwie 0,5W).

Warto sprawdzić:

Źródło: https://blog.us.playstation.com/2019/09/22/playstation-joins-forces-with-the-united-nations-to-combat-climate-change/

Tagi: PlayStation playstation 5 sony