Iza Łęcka Iza Łęcka 08.08.2019 07:00
PS5 SSD
2984V

PS5 z SSD chwalone przez kolejnego twórcę. Gry na next-genie będą bardziej zróżnicowane

Sony potwierdziło przygotowanie specjalnych dysków dla swojego next-gena. PlayStation 5 otrzyma tworzone na zamówienie, niestandardowe SSD, a kolejny twórca jest przekonany o ogromnych korzyściach płynących z tej decyzji.

Decyzja o zainwestowaniu w dyski SSD dla nowej generacji została różnie przyjęta przez graczy. Część potencjalnych klientów wyśmiało zapowiedź rewolucji, pomimo kolejnych potwierdzeń deweloperów, że w tym wypadku otrzymamy coś więcej niż szybsze wczytywanie światów.

Sprawę skomentował Ricardo Seligmann ze studia Novaramy, który ma okazję rozwijać Killsquad dla PlayStation 4. Jego zdaniem w PlayStation 5 doświadczymy „szybszego ładowania zawartości” oraz „mniejszej irytacji wywołanej kolejnymi ekranami wczytywania”, ale deweloperzy otrzymają także szansę „dodania większej liczby wrogów, efektów cząsteczkowych i środowisk w locie” , a to wszystko zostanie zagwarantowane „bez uszczerbku na wydajności”.

Seligmann podkreślił, że zmiany będą oczywiste i namacalne. Zastosowana technologia sprawi, że w grach na PS5 otrzymamy „bardziej zróżnicowane i interesujące” światy.

Jest to o tyle ciekawe, że kolejni deweloperzy wierzą w możliwości SSD oferowanych przez Sony w PlayStation 5. Rewolucja pewnie nie przyjdzie następnego dnia po premierze next-gena, ale na przestrzeni całej generacji, wykorzystane podzespoły mogą zapewnić twórcom oraz graczom sporo satysfakcji.

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-ssd-will-make-worlds-more-diverse-and-loading-screens-less-annoying-killsquad-dev

Tagi: playstation 5 ps5 Sony ssd