Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.09.2019 21:30
Project REsistance zombie
1104V

Project REsistance nie jest rozwijany przez Capcom. Kolejny Resident Evil też powstaje

Capcom w końcu zaprezentował sieciowy spin-off serii Resident Evil, ale okazuje się, że Project REsistance nie jest rozwijany przez główny oddział firmy. Capcom A pracuje nad kolejnym odświeżeniem znanej przygody i dlatego zespół znalazł partnera do stworzenia nowej gry.

Project Resistance to sieciowy, asymetryczny shooter, który pod względem założeń przypomina Friday the 13th: The Game – czwórka graczy walczy z jednym zawodnikiem, a podczas rozgrywki zainteresowani korzystają z różnych umiejętności oraz mają do wykonania określone zadania.

Capcom zapowiedział tytuł, ale okazuje się, że twórcy nie zdecydowali się na opracowanie gry. Project REsistance jest tworzony przez NeoBards Entertainment – w pełni zewnętrzną firmę, która zajmowała się między innymi Resident Evil Origins Collection dla Nintendo Switcha. Twórcy przerzucili także Onimusha: Warlords na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switcha oraz PC.

Zespół nie posiada wielkich sukcesów, więc postawienie na to studio jest ciekawym wyborem, ale warto zwrócić uwagę, że deweloperzy podjęli taką decyzję z ważnego powodu – Capcom A (główny zespół zajmujący się rozwojem gier z serii Resident Evil) ma pracować nad odświeżeniem znanej przygody.

Możemy w tej sytuacji podejrzewać, że Resident Evil 3 Remake faktycznie powstaje, ale prezentacja odbędzie się dopiero w przyszłym roku.

W galerii znajdziecie zestaw świeżych screenów.

Project Resistance Screen 01

Warto sprawdzić inne materiały z TGS na naszym portalu:

Tagi: Capcom NeoBards Entertainment Project Resistance