Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.09.2019 03:36
Mr. X
1876V

Resident Evil z rozgrywką 4v1. Gameplay z Project REsistance pokazuje założenia gry

Capcom przygotował szczegółowy materiał z Project REsistance czyli spin-offu serii Resident Evil. Japończycy idą drogą między innymi Friday the 13th oraz Dead by Daylight i zapewnią rywalizację czterech na jednego. Wydawca zapowiedział betę.

Project REsistance to spin-off serii Resident Evil skupiony na asymetrycznych pojedynkach PVP. Czterech graczy wciela się w ludzi i musi zmierzyć się z piątym zawodnikiem wcielającym się w potwora. Założenia rozgrywki w znaczącym stopniu przypominają gameplay znany z między innymi Friday the 13th oraz Dead by Daylight.

Każdy bohater otrzyma unikalne zdolności: Valerie zajmuje się leczeniem, January jest hakerem i może wyłączać kamery bezpieczeństwa przeszkadzając tym samym przeciwnikowi, Tyrone to typowy tank, który potrafi znokautować wrogów potężnym kopnięciem, a Samuel może zaatakować rywali.

Gracz z drugiej drużyny wciela się w „Masterminda”, który na początku obserwuje akcję za pomocą kamer, może szykować pułapki i zombie w odpowiednim miejscu, ale faktyczna rozgrywka dla tej osoby rozpoczyna się dopiero w momencie przywołania Mr. X na mapę – w tej sytuacji zawodnik otrzymuje dostęp do różnych ataków. Mastermind kontroluje bestię przez ograniczony czas – później znowu wraca do kamer.

Project REsistance jest określony przez Capcom jako „eksperyment” - gra nie jest „pełnym produktem”. Tytuł działa na RE Engine czyli technologii napędzającej Resident Evil 7, Resident Evil 2 Remake oraz Devil May Cry 5.

Czy to się uda? Przekonajcie się oglądając poniższy gameplay. Warto dodać – zamknięta beta odbędzie się od 4 do 7 października. Zainteresowani mogą wyrazić chęć uczestnictwa w rozgrywce na witrynie Project Resistance.

Źródło: Capcom

Tagi: Capcom gameplay NeoBards Entertainment Project Resistance resident evil