Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.08.2019 20:44
Sony x Epic Games
8165V

Sony rozpoczęło wydawanie gier na PC. Znamy pierwszą produkcję!

Sony dogadało się z Epic Games! W sklepie twórców Fortnite wylądowała pierwsza produkcja, która zostanie wydana przez Sony Interactive Entertainment. Nie jest to duża gra, jednak wiele na to wskazuje, że możemy mówić o niezwykle interesującej sytuacji.

Z samego rana mieliśmy okazję wspomnieć na portalu o pewnej ciekawostce – Sony rozważało wydawanie gier kreowanych przez własne studia na inne platformy. Shawn Layden wspomniał o tytułach sieciowych, które mogą trafić na PC i... Właśnie poznaliśmy pierwszą grę.

Sony Interactive Entertainment zostało wydawcą ReadySet Heroes! Nie jest to gra SIE Worldwide Studios, jednak wcześniej tytuł był zapowiedziany wyłącznie na PlayStation 4. Jest to sieciowy brawler, któremu na pewno przyda się dodatkowa publiczność z drugiej platformy.

ReadySet Heroes zostanie wydane przez Sony na dwóch platformach – premiera została zaplanowana na 1 października. Dzisiaj na blogu Sony odbyła się oficjalna prezentacja gry, gdzie jeden z deweloperów przedstawił bohaterów.

Sytuacja jest na pewno bardzo interesująca – jak widać Sony rozpoczyna od zewnętrznych projektów, które jednak są mocno wspierane przez japońską korporację... A pewnie w niedalekiej przyszłości także i gry od SIE Worldwide Studios wylądują na PC. Oczywiście Sony nie odda swoich najmocniejszych exów nastawionych na historie...

Warto sprawdzić:

Tagi: pc playstation 4 ReadySet Heroes Sony