Iza Łęcka Iza Łęcka 20.08.2019 07:00
Killzone PS5
3484V

Sony będzie tworzyć gry nie tylko na PS4 i PS5. Firma może zaoferować produkcje na inne platformy

Sony wczoraj oficjalnie powiększyło SIE Worldwide Studios. Japończycy przejęli utalentowanych deweloperów z Insomniac Games, chociaż nie oznacza to, że wszyscy twórcy zrzeszeni przez korporację będą tworzyć wyłącznie na PlayStation 4 i PlayStation 5. Shawn Layden potwierdził plany firmy.

SIE Worldwide Studios na aktualnej generacji zadbało o mnóstwo kapitalnych produkcji i większość deweloperów pracuje już nad tytułami na PlayStation 5. Firma na każdym kroku podkreśla wagę swoich wewnętrznych struktur, ale wiele na to wskazuje, że także Sony rozważa tworzenie gier na inne platformy.

Shawn Layden – szef SIE Worldwide Studios – w rozmowie z dziennikarzem Bloomberga podkreślił, że firma nadal stawia na ekskluzywne gry przygotowywane dla własnej platformy, ale niektóre produkcje - „szczególnie nastawione na multiplayer i przeznaczone do grania na komputerach osobistych” - mogą być przeznaczone pod szerszą dystrybucję:

„Musimy wspierać platformę PlayStation i to nie podlega żadnym negocjacjom. Jednakże, w przyszłości możecie zobaczyć kilka gier pochodzących z biblioteki moich studiów, które może będą musiały trafić do szerszej bazy graczy”.

Sony najwidoczniej nie chce jeszcze nic konkretnego ogłosić, ale Shawn Layden wyraźnie buduje podwaliny pod większą zapowiedź. Nie możemy pewnie liczyć na premierę największych hitów korporacji na wszystkich urządzeniach, ale część tytułów może trafić przynajmniej na PC.

Polecamy na naszym portalu:

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-08-19/sony-agrees-to-acquire-spider-man-video-game-developer-insomniac

Tagi: PlayStation 4 PlayStation 5 PS4 ps5 Sony