Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.08.2019 18:14
GeForce Now Mobile
733V

GeForce NOW w wersji mobilnej. Firma zapowiedziała serwery RTX

NVIDIA zapowiedziała GeForce NOW w wersji mobilnej. Gracze zapoznają się z ulubionymi produkcjami na ekranach smartfonów oraz tabletów. Poznajcie szczegóły propozycji przypominającej między innymi Project xCloud.

GeForce NOW pozwala cieszyć się rozgrywką na komputerach lub urządzeniach Shield TV, a teraz NVIDIA chce rozszerzyć funkcję usługi. Gracze otrzymają szansę poznawania wielkich historii na urządzeniach z systemem Android.

NVIDIA zdecydowała się na uruchomienie serwerów prezentujących wysoką wydajność dzięki kartom graficznym GeForce RTX i propozycja pozwoli włączać ulubione produkcje na mobilnych sprzętach – smartfonach oraz tabletach.

Już wkrótce pierwsze centra danych firmy NVIDIA w Europie i Ameryce Północnej zaoferują możliwość włączania w chmurze gier nowej generacji. Ponadto, dostawcy internetowi Softbank i LG U+ przygotowują się do uruchomienia serwerów GeForce NOW z kartami RTX w Japonii i Korei Południowej. Aktualnie propozycja jest testowana na targach w Kolonii.

Jak widać kolejna firma zamierza zaoferować rozgrywkę w tytuły AAA na wszystkich możliwych sprzętach. GeForce NOW jest właśnie testowane na targach gamescom, ale jednocześnie NVIDIA podkreśla, że niektóre gry będą wymagały podłączenia normalnych kontrolerów.

GeForce NOW niebawem rozszerzy swoją dostępność o jedne z najpopularniejszych urządzeń na świecie, czyli telefony z systemem Androidem. Wersja demonstracyjna jest w tym tygodniu prezentowana dziennikarzom na targach gamescom.  Gdy to nastąpi, zalecamy doposażenie telefonu w kontroler Bluetooth, takiego jak SHIELD controller, Razer Raiju Mobile, Steelseries Stratus Duo czy Glap Gamepad, ponieważ niektóre gry nie będą działać na telefonie z Androidem bez gamepada.

GeForce Now Mobile

Warto sprawdzić:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: geforce now GeForce Now Mobile gefore RTX