Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.08.2019 18:28
Metro Glukhovsky
1050V

Dmitrij Głuchowski rozwija nowe Metro. Pomimo krytykowania ostatnich decyzji wydawcy

Dmitrij Głuchowski najwidoczniej ma krótką pamięć lub trudno mu odmówić pieniędzy od THQ Nordic. Pisarz bardzo krytykował zachowanie wydawcy przed premierą Metro Exodus, a teraz zapowiedział prace nad nowym Metro z 4A Games.

Dmitrij Głuchowski to twórca całego uniwersum Metro. To właśnie on stworzył pierwsze książki, a następnie zezwolił innym pisarzom na rozwijanie jego świata oraz zaprosił do współpracy 4A Games. Ukraińskie studio pracuje nad grami z serii Metro od samego początku – firma została założona w 2006 roku, a już w 2010 roku zagraliśmy w Metro 2033.

Pisarz wcześniej wyłącznie nadzorował prace nad kolejnymi tytułami od 4A Games, ale Metro Exodus było wyjątkowe – to Głuchowski przyszedł do deweloperów z koncepcją otwartego świata i gotowym scenariuszem, ponieważ gra była kontynuacją jego powieści.

To właśnie z tego powodu Dmitrij Głuchowski bardzo mocno skrytykował decyzję dotyczącą ekskluzywności Metro Exodus w Epic Games – twórca na wiadomość jednego z fanów „zabijasz własną markę” odpowiedział „nie, stoję z boku i obserwuję jak się ją zabija”. Następnie Głuchowski przeprosił graczy i prosił o wsparcie: „nie zdradzajcie nas”.

Mogliśmy w tej sytuacji sądzić, że Rosjanin nie będzie zainteresowany pracą nad nową produkcją, ale... To właśnie on przygotuje scenariusz, na podstawie którego 4A Games opracuje nowy tytuł. Głuchowski wspomniał, że dopiero pracuje nad historią, więc potwierdzają się informacje, według których prace nad grą dopiero raczkują.

Metro Exodus Nowa gra

Polecamy:

Źródło: Twitter

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus