Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.08.2019 11:03
TimeSplitters powstaje
477V

Nowe TimeSplitters. Nad projektem pracuje autor marki

Jeszcze przed targami E3 2019 mówiło się o tym, że marka TimeSplitters może wrócić w światła jupiterów w trakcie imprezy w Los Angeles. Tak się niestety nie stało, co nie znaczy, że temat kultowej serii przepadł.

THQ Nordic potwierdziło przy okazji ujawnienia swojego nowego raportu finansowego, że na rynek zmierza nowa odsłona marki TimeSplitters.

Okazuje się, że Steve Ellis, współzałożyciel studia Free Radical, odpowiedzialnego za wspaniałe TimeSplitters, dołączył do pracowników THQ Nordic.

Poniżej ogłoszenie THQ Nordic z raportu finansowego firmy:

W zeszłym roku Deep Silver pozyskało uwielbiane IP TimeSplitters. Z radością ujawniamy teraz, że jeden z twórców tej serii, Steve Ellis, dołączył do nas, tak by pomóc w tworzeniu przyszłości dla tej marki" - czytamy w raporcie THQ Nordic.

Ostatnią wydaną odsłoną marki TimeSplitters było Future Perfect z 2005 r. Czwarta odsłona serii nigdy nie ujrzała światła dziennego, choć była projektowana.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że o ciekawym, fanowskim projekcie "TimeSplitters Rewind". Chodzi tu o amatorską próbę stworzenia remake'a TimeSplitters. Więcej na ten temat przeczytacie (i zobaczycie gameplay) tutaj.

Warto sprawdzić:

Tagi: free radical THQ Nordic timesplitters