Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.08.2019 13:52
Nowe Metro 4A Games
1338V

Nowe Metro już powstaje. 4A Games szykuje się do prezentacji dodatku do Metro Exodus

To była wyłącznie kwestia czasu. Szef THQ Nordic potwierdził prace nad nową grą w uniwersum Metro. Twórcy nie są jeszcze gotowi do prezentacji, bo oficjalnie skupiają się na dodatkach do Metro Exodus.

Na konferencji podsumowującej ostatni kwartał THQ Nordic nie przedstawiło konkretnych szczegółów dotyczących planów związanych z uniwersum Dmitrija Głuchowskiego. Dopiero Lars Wingefors – dyrektor generalny – w rozmowie z inwestorami wspomniał, że nowe Metro powstaje.

Brak szczegółów nie jest raczej zaskoczeniem. 4A Games dopiero rozpoczęło prace, a możemy mieć jednocześnie pewność, że część zespołu wciąż pracuje nad rozszerzeniami do Metro Exodus – pierwszy dodatek zostanie szczegółowo zaprezentowany na targach w Kolonii.

Sytuacja jest jednak bardzo dobra, ponieważ 4A Games i THQ Nordic nie rezygnują z tej zacnej serii. Mogę śmiało podejrzewać, że konkretna prezentacja gry odbędzie się dopiero za 2-3 lata, jednak sympatycy marki powinni zacierać rączki.

W zasadzie mogliśmy mieć pewność, że w pewnym momencie THQ Nordic lub 4A Games wspomną o nowym tytule – jak wiadomo Metro Exodus to ogromny hit. Gra pomimo, ekskluzywniej umowy z Epic Games, osiągnęła fantastyczny wynik.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: https://wccftech.com/a-new-metro-game-development/

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus