Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.01.2019 21:31
Autor książek Metro zdegustowany sytuacją z Metro Exodus
4581V

Autor książek Metro zdegustowany sytuacją z Metro Exodus

Wokół Metro Exodus zrobiło się w ostatnich dniach bardzo głośno ze względu na zablokowanie sprzedaży gry na Steam.

Na temat tymczasowej ekskluzywności Metro Exodus na Epic Games Store wypowiadał się już wydawca gry, polski dystrybutor i samo Valve.

Zablokowano sprzedaż Metro Exodus

Swoje 3 grosze w tej sprawie dorzucił autor książkowej sagi Metro. Dmitrij Głuchowski krytycznie skomentował poczynania wydawcy Metro Exodus na swoim Instagramie. Oprócz ironicznego wpisu na temat wycofania gry ze Steam pisarz umieścił również odpowiedź na komentarz o następującej treści:

Aiz4ku: Lol, zabijasz własną markę.
Glukhovsky: Nie, stoję z boku i obserwuję jak się ją zabija.

Wpis został po pewnym czasie usunięty z konta pisarza, ale kilku graczy zdążyło wykonać zrzut ekranowy. Cóż, można powiedzieć w takiej sytuacji, że Głuchowski... dołączył w pewnym sensie do Andrzeja Sapkowskiego (pomimo wcześniejszej krytyki), który jest rozczarowany poczynaniami CDP RED (niedawno polski autor zażądął nawet ogromnej sumy w ramach rekompensaty za nieuczciwe wg niego warunki umowy).

Metro Exodus trafi na rynek 15 lutego. Na PC gra dostępna będzie w wersji cyfrowej przez pierwsze 12 miesięcy tylko poprzez Epic Games Store. Dopiero w lutym 2020 roku tytuł trafi również na Steam.

Źródło: https://www.instagram.com/glukhovsky/

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus